V Kolonii začne být po letech rušno. Společnost Senior Rezidence Beta tady chce postavit dům především pro seniory. Uvažovaný Boulevard s byty tedy padl.

„Ve středu podepsali starosta Miloš Petera a jednatel společnosti Jean–Michel Kolly Smlouvu o nájmu a Smlouvu o budoucí kupní smlouvě na pozemky, nacházející se mezi ulicemi V Kolonii a Zámečnická. Senior Rezidence chce v Kolonii vybudovat domov pro seniory, v němž najdou útočiště i lidé postižení Alzheimerovou chorobou,“ uvedla tisková mluvčí radnice Markéta Tomčíková.

Podle Tomčíkové je pojetí plánové výstavby koncipováno s ohledem na integraci seniorů do veřejného života.

V přízemí domu se počítá s lékařskými a zdravotnickými službami, a to nejen pro seniory, ale i pro ostatní obyvatele města. „V domě budou dále komerční prodejní plochy, služební byty pro ošetřovatelský a zdravotnický personál a startovací byty pro mladé,“ doplnila mluvčí.

Společnost Senior Rezidence Beta nyní intenzivně pracuje na projektové dokumentaci. „Pevně proto věřím, že dům pro seniory bude v Kolonii stát už v roce 2013“, řekl starosta Petera.

Pro společnost je to pilotní projekt. Otázkou v pozadí zůstává cena za sociální byty pro starší spoluobčany.

„Trochu se obáváme, aby tyto služby nebyly jen pro jistou skupinu lidí,“ dodal starosta Miloš Petera.

Na místě nechala svůj otisk i firma GIP, která už nabízela v lokalitě byty. Přecenila však své síly a z projektu odstoupila.