Do tří let měl investor projektu Nymburský boulevard, firma Gip, postavit v ulici V Kolonii vedle úřadu práce dva bytové domy. Tříletá lhůta, do kdy měly být oba domy postaveny, uplyne v květnu příštího roku. Pozemek je oplocený a vykolíkovaný. Na místě, kde mají nové domy stát, se však stále nic neděje. Firma Gip se však prý svého záměru nevzdává, a záměr stavět v Nymburce patří mezi její priority.

Otázka bytové výstavby v ulici V Kolonii se dostala i na program jednání rady města. Firma totiž požádala o prodloužení smlouvy. Radnice jí však nevyhověla. Z usnesení jednání rady města vyplývá, že odbor správy a rozvoje městského majetku by měl začít připravovat nové poptávkové řízení na nového investora. „Pravděpodobně má investor nějaké problémy. Po novém roce budeme nejspíš hledat dalšího potencionálního investora,“ řekl místostarosta Miroslav Jeník.

Ještě v červnu přitom na svých webových stránkách firma Gip projekt Nymburský boulevard představovala a nabízela byty k prodeji. Řada z nich už byla dokonce zarezervovaná. V červenci však prezentace z webu zmizela. Byty však stále nabízí některé realitní kanceláře.

Podle zástupce developera Michala Engelthalera ale zájem firmy stavět v Nymburce stále trvá. „Od projektu ustoupit nechceme. Patří mezi ty, na které se soustředíme a rádi bychom ho realizovali,“ řekl Deníku.