Provozovatelé koupací plochy přichystali i na letošní sezonu několik novinek. Tou největší bude zdálky viditelné plovoucí molo, které by mělo být dobře přístupné i pro méně pohyblivé.

Připravili jsme pro vás přehled všech zajímavostí, které se nadcházející sezóny na poděbradském jezeře týkají.

1) Vstupné

Až na jednu drobnost zůstane stejné jako loni. Tedy běžný návštěvník zaplatí při vstupu mezi osmou ranní a šestou večerní 70 korun. Majitelé permanentek budou mít zvýhodněné vstupné za 40 korun. Permanentku je možné koupit u pokladny při vstupu od hydroelektrárny za 400 korun. Je tedy využitelná na 10 vstupů. Režim placení na jezeře tedy bude následující:


8 – 18 hodin 70 Kč (s permanentkou 40 Kč)

18 – 20 10 Kč

20 – 24 vstup zdarma

24 – 8 areál uzamčen


Oficiální sezóna končí 15. září.


2) Nové molo

Mělo by mít rozměr 6 x 8 metrů a bude ukotvené na volné hladině. Přístupné bude po dvou žebřících určených pro výlez z vody. Dovybaveno bude také stupňovitým skluzem, což by mělo zjednodušit přístup pro méně pohyblivé jedince. Celá sestava vyšla zhruba na 1,2 milionu korun.


3) Cykloboxy

Nejčastějším dopravním prostředkem k cestě na jezero je přirozeně kolo. Pro dražší stroje, u nichž majitelé nebudou chtít riskovat odcizení ani při zamčení běžným zámkem, byly zakoupeny speciální cykloboxy, do nichž se dražší kola uloží a uzamknou. Cykloboxy jsou určeny pro 10 kol.


4) Skluzavky a šlapadla

Letité dětské skluzavky budou nahrazeny novými. Milovníci šlapadel si jistě všimnou, že tento strojový park také prochází postupnou obměnou a letos přibudou dvě nová šlapadla. Na první pohled méně nápadnou, ale také důležitou změnou je pořízení nového mobilního rozhlasu. Ten může okamžitě návštěvníky informovat o důležitých zprávách, například v případě, když se bude někdo postrádat.


5) Měnička na drobné

Někteří návštěvníci jezera naráželi na problém ještě ve chvíli, než se k vodě dostali. Vstupné je totiž nutné zaplatit v mincích a ne každý sebou má po kapsách 70 korun v drobných. Právě kvůli těmto situacím je u vchodu namontována nově měnička na drobné, která by měla tento problém vyřešit.

 

6) Minigolf zdarma

Novinkou je také možnost pro všechny návštěvníky zahrát si minigolf zcela zdarma. Samozřejmě je nutné si vypůjčit hole a míček, za něž dotyčný zaplatí vratnou zálohu 100 korun. V areálu se také objeví nové kontejnery jak na tříděný, tak na směsný odpad. Doplněn bude nový písek na pláže.