Původně se počítalo i s působením prodejny kvalitní čokolády, ale její majitel nakonec z projektu ustoupil.

Nové TIC provozuje Pavel Hlaváč z Pruhu Polabí, který se v oblasti cestovního ruchu a turistiky pohybuje už desítky let. „Zatím máme s městem dohodu o podpoře do konce roku, ale věříme, že nás podpoří i v dalších letech,“ řekl Hlaváč. Město bude přispívat na provoz částkou 60 tisíc korun měsíčně.

Sice už několik měsíců funguje, ale oficiálního otevření se dočkalo až v pátek 31. května. Řeč je o Turistickém informačním centru v Poděbradech, které se zabydlelo v prostorách bývalé nádražní hospody. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Hlaváč má prostory bývalé kultovní hospody pronajaté od Správy železnic, které logicky patří slavná nádražní budova. Proto na otevření přijel i ministr dopravy Martin Kupka. „To je rozhodně nejvoňavější infocentrum na světě. Už zdálky při příchodu je cítit vůně čerstvě pečeného chleba, to je nádhera,“ usmíval se ministr předtím, než spolu s dalšími symbolicky přestřihl pásku.


Po dvanácti letech

Provoz nádražní hospody utichl před dvanácti lety. Po různých pokusech o změnu stylu restaurace a vystřídání několika majitelů byly velké prostory mezi perónem a vstupem do lázeňského parku uzavřeny. S tím se rozhodl něco udělat Pavel Hlaváč. Původně provozoval Turistické informační centrum vedle radnice na Jiřího náměstí. Jeho podnik v jednom z Hlinkových domů však dostal výpověď.

„Město uvažuje o tom, že se Hlinkových domů vedle radnice zbaví a prodá je. Proto jsem hledal, kam Turistické informační centrum přemístit a objevil jsem tyhle prostory. Ale pro samotné centrum je to příliš velké,“ řekl Hlaváč.

A tak oslovil další dva podnikatele s myšlenkou, že by se tam všichni vešli. Nakonec se domluvil jen se zástupci řemeslné pekárny Loaf. Společně otevřeli loni na konci listopadu a o zákazníky nemají nouzi.


Z ulice rovnou do pekárny

Znalí poměrů vědí, že do prostor bývalé nádražky se dá vstoupit mnoha vchody. Nicméně stejně jako za nedávných dob i budoucí provozovatelé zachovají hlavní dva. Přímo do nové pekárny povede ten z ulice. Jedná se o vstup od Trnkova pramene. Nad tímto vstupem už jsou vylepené názvy a loga nových firem.

Druhý vchod povede přímo z výpravní haly. Po vstupu hlavním vchodem do budovy nádraží se zákazník vydá vlevo a na konci široké chodby jsou dveře, opět vlevo, kterými vejde přímo do Turistického informačního centra.


Kváskový chléb

Na co si už zákazníci obou provozů za několik měsíců zvykli? V případě řemeslné pekárny Loaf je to mimo jiné dlouhozrající kváskový chléb i sladké varianty pečiva. „Milujeme francouzské druhy pečiva, takže nabízíme croissanty, bagety, ale v nabídce je třeba i italská focaccia,“ vyjmenovala zlomek produkce šéfpekařka Lenka Červinková.

To u Turistického informačního centra jsou zákazníci na nabízený servis zvyklí z náměstí. Kromě potřebných rad, map či turistických známek si mohou zájemci koupit vstupenky do kina či divadla i na další akce.

K dostání jsou i místní dobroty v podobě piva Poděbradský zdroj nebo vyhlášeného bylinkového likéru Poděbradská samička. „Přímo v našich prostorách je také minigalerie, v níž jsme už zahájili výstavy obrazů,“ doplnil Pavel Hlaváč. Ten má v prostorách bývalé nádražní restaurace smlouvu na deset let.