610 let od první písemné zmínky oslaví obec spolu s výročím 110 let od založení sboru dobrovolných hasičů nebo 105 let od postavení čilecké kapličky.
Na programu bude v 8 hodin budíček obecním rozhlasem, o půl hodiny později je sraz před obecní kapličkou. Poté se akce přesunou do Šutráku, bývalého lomu, kde se konají sportovní akce. Od 9 do 13 hodin budou na programu hasičské soutěže, ukázka zásahu HZS, předvedení techniky a den otevřených dveří v hasičárně.

Ve 14 hodin pak přijde na řadu křest zmíněné knihy. Na knize její autor Pavel Tykva pracoval zhruba půl roku a čtenáři se mohou těšit na 125 pohlednic a snímků od roku 1880 až po současnost. Na stotřiceti stránkách se tak lidé mohou seznámit s tím, jak různá místa v obci vypadala v minulosti a jak je zachytil objektiv fotoaparátu Pavla Tykvy v současnosti.

„Na myšlenku vytvořit tuto knihu jsem přišel už před lety, když jsem na úřadě v Čilci pracoval. Přišel jsem tu do styku s archivními fotografiemi a začalo mě to zajímat,“ říká Tykva. Řadu fotografií mu zapůjčili i místní lidé.

Kniha vyjde v nákladu 500 kusů a k dostání bude jak v Čilci, tak i v Nymburce.

Sobotní Čilecké oslavy zahončí od 14.30 hodin sportovní klání mezi sbory dobrovolných hasičů a volný program.