Tragédie se stala v úterý časně ráno v domě naproti rybníku v Kluku. Mladá žena přebrala alkoholu a ráno už se ji nepodařilo přivést k životu ani jejímu otci, ani přivolaným záchranářům. Ti mají navíc podezření na intoxikaci léky.

Podle údajů policistů měla třicetiletá žena přijít domů kolem třetí hodiny ranní. „Otci údajně tvrdila, že je jí špatně,“ řekl zástupce nymburského policejního ředitele Jaroslav Novák.

Přesto oba usnuli. Ráno kolem sedmé hodiny našel otec dceru bez známek života. „Sám se ji pokusil oživit, ale neúspěšně. Přivolal záchranáře,“ uvedli policisté.

Záchranka vyrazila na místo přesně v 7.16. „Lékař se ji pokusil resuscitovat, ale přes veškerou snahu se ženu nepodařilo přivést k životu. Musel konstatovat smrt,“ řekla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Podle prvních poznatků se zřejmě žena udusila vlastními zvratky. „Příčinou smrti mohlo být vdechnutí žaludečního obsahu. Navíc máme podezření na intoxikaci léky. Přesnou příčinu určí nařízená pitva,“ doplnila Janečková.

Podle sousedky je to velká tragédie. „Chodila s mým synem do školy. Ona byla mírně postižená, ale jen velice mírně. Žila v domě s otcem, jeho bratrem a babičkou. Pro všechny to musí být strašné neštěstí,“ uzavřela sousedka.