Do Nymburka už tradičně zajíždí jedna z maringotek koncem srpna. Tentokrát se promítači na tradičním místě v Parku Pod Hradbami zdrží od soboty 23. srpna do úterý 
26. srpna.

Na první promítání filmu se mohou diváci těšit už tuto sobotu 23. srpna. Malý filmový festival zahájí film Příběh kmotra. Film je obrazem člověka, který se od prodeje hodinek dostal až na pozici šedé eminence české politiky. 
V hlavních rolích diváci uvidí Ondřeje Vetchého a Lukáše Vaculíka.

V neděli je na programu komedie Revival o rockenrolu 
a jednom podvodu, který vyšel tím, že se vůbec nepodařil. Hlavními protagonisty jsou Bolek Polívka, Milan Krobot, Karel Heřmánek a další.

Pondělní promítání přinese příběh o lásce a zklamání z hudebního prostředí s názvem Donšajni. Jde o zatím poslední film režiséra Jiřího Menzela.

Poslední den, tedy v úterý, je na programu film plný humorných situací s názvem Martin a Venuše.

Promítání pod širým nebem je závislé na počasí. Organizátoři deklarují, že déšť nevadí, ale větší povětří ano. Začíná se každý den promítat po setmění, kolem 21. hodiny. Vstupné je dobrovolné a bude použito jako každý rok na dobročinné účely. Kinematograf už za dobu svého působení rozdal různých nadacím a ústavům přes 5,5 milionu korun.