Diskriminační smlouva. Tak hodnotí účetní KICu Václav Zítko smlouvu o čerpání dotace, kterou předložilo město. Smlouvu vypracoval právník města Stanislav Vavřička. Jednatel KICu Ladislav Langr nesouhlasí s několika body. Dlouhá jednání pokračují.

„Požádal jsem město o dotaci 5 milionů korun na provoz KICu, nemám stále v ruce smlouvu a na zálohách, abychom mohli alespoň nějak fungovat, jsem dosud vyčerpal 2,5 milionu korun,“ řekl Langr.

Jako jedno ze zásadních nedorozumění vidí Langr v předkládání hodnocení. „Musím předkládat hodnocení všech akcí, to je v pořádku. Ale jestliže město shledá, že není dostatečné, nemohu čerpat z dotace. Co je to dostatečné? Vždycky mohou říci, že to není dostatečné. To se mi zdá diskriminační,“ uvedl Langr s tím, že se ve smlouvě vyskytuje celkem 11 sankcí za různé prohřešky.

Město se brání a tvrdí, že smlouva je naprosto normální a standardní. „Není v žádném případě diskriminační. Existují zásady, jak co vyúčtovávat. Ke smlouvě jsou přiloženy stránky pokynů, formulářů a tabulek, aby vše bylo jasné a přehledné,“ řekla místostarostka Jiřina Soukupová.

Podle Langra je ale smlouva jasné vyjádření nedůvěry vůči jeho osobě. „V atmosféře nedůvěry se mi nepracuje dobře,“ řekl Langr.

Ten navíc tvrdí, že v současnosti má KIC na účtě 16 tisíc korun. „Už nemám pomalu ani na výplaty zaměstnancům, potřebuji další zálohu,“ uvedl Langr.