Hlasování o Strom roku probíhá na webu stromroku.cz. V superfinále Středočeský kraj reprezentuje kromě Krásné Pepiny také Divadelní lípa v Týnci nad Sázavou. Dalšími superfinalisty jsou Nepomyšlská lípa, hruška v širém poli v Mrákotíně u Skutče a Lípa na školní zahradě z jižní Moravy.

Hlasování v superfinále ankety, kterou koordinuje Nadace Partnerství, probíhá od 2. do 8. října a je tajné, počet hlasů je na webu ankety v tuto chvíli skrytý. Organizátoři připomněli, že hlasování může dosavadními výsledky výrazně zamíchat. „Nabízí se možnost hlasovat v letošní anketě podruhé. Dosud totiž platilo, že z jedné e-mailové adresy lze svému favoritovi poslat jen jediný hlas. V superfinále je však nyní možné hlasovat ze stejného e-mailu znova – bez ohledu na to, jaký strom jste podpořili v předchozím hlasování,“ píší organizátoři.

Vítězný strom, který postoupí do evropského kola ankety, oznámí Nadace Partnerství společně s generálním partnerem ankety minerální vodou Ondrášovka v úterý 24. října. První tři pak získají odborné ošetření. Strom na prvním místě získá ošetření od firmy Prostrom Bohemia. Stromy na druhém a třetím místě obdrží ošetření kořenovou injektáží od společnosti Groown.

Vloni v anketě zvítězila Hrušeň Hnilička z Příbramska.