V pátek 14. června se koná od 10 hodin na Základní škole Komenského Nymburk exhibiční basketbalový zápas mezi žáky a učiteli. Výtěžek z této akce bude věnován malému chlapci z Keni, kterého škola finančně podporuje. Na tento benefiční basketbalový zážitek je srdečně zvána i veřejnost.

„I přesto, že keňská vláda vyhlásila bezplatné školství, mnoho dětí pro svou chudobu nemůže docházet do školy. 
V takovém případě jsou pro děti jedinou nadějí na lepší život různé projekty podporující adopci na dálku," uvedl za organizátory Radek Formánek.

Základní škola Komenského v Nymburce se před několika lety přihlásila do projektu Adopce afrických dětí, který realizuje Humanistické centrum Narovinu. Začala tak adoptovat afrického chlapce Calvince, který díky tomu může navštěvovat školu a lékaře.

„Calvince ztratil v raném věku oba rodiče. Nyní o něj pečuje babička, která je velice stará a nemá tolik finančních prostředků. Chlapec navštěvuje 5. ročník základní školy 
ve městě Umoya a nejvíce se zajímá o přírodovědu a o fotbal," popsal Formánek.

Žáci i učitelé z nymburské školy pevně doufají, že díky jejich podpoře vydrží Calvincovi i nadále chuť a motivace se vzdělávat a užívat si života ve svých volných chvílích.

Za účelem získání dalších peněz pro Calvince pořádá škola exhibiční basketbalový zápas mezi žáky 
a učiteli. Turnaj nebude obyčejný, neboť každý koš učitelů bude znamenat 10 korun pro Calvince. Během zápasu zároveň proběhne dobrovolná sbírka mezi diváky.

Hlavní iniciátor benefičního projektu a učitel základky Komenského Jan Petřík zve širokou veřejnost, aby přišla basketbalisty a Calvince podpořit.

Více se o projektu dozvíte na sociální síti Facebook pod názvem Basketbalová benefice na ZŠ Komenského Nymburk.