Stokilometrová trasa vede od Václavského náměstí přes Pražský hrad, Vítkov, Běchovice, Úvaly, Kersko, Pečky, Poděbrady, Libice, Velký Osek a Kolín – tam se běžci zastaví u kolínského gymnázia a nakonec na Karlově náměstí.

Účastníky čeká několik zastávek. „Cestou zastavíme na 23 místech, kde k památníkům světových válek položíme květinu a na štafetový kolík nám představitelé obcí připnou pentli,“ vysvětlil Leoš Bešťák. Do finální zastávky v Kolíně se tak dostane běžecký štafetový kolík ozdobený stužkami obcí, kde běžci zastavili vzpomenout na oběti války. Takovou poslední zastávkou bude Kolín.

Běžci mohou vyrazit pochopitelně také na část trasy, ta je rozdělená do deseti úseků po deseti kilometrech, počítá se také s doprovodným autobusem. „Ve 12 hodin nám připnou pentli v Pečkách, kde budou odhalovat sochu T. G. Masaryka,“ řekl Leoš Bešťák.

Podle jeho slov je nutné vytvořit dvou až tříčlennou hlídku, která ponese štafetový kolík – a která se bude v určitých intervalech střídat. Díky doprovodnému autobusu tak může běžec naskočit kdekoliv na trase, autobus ho poveze s sebou.

Inspiraci na tento štafetový běh dostal Leoš Bešťák podle svých slov vlastně ze dvou zdrojů: sledoval na Facebooku přípravu oslav v Kolíně, kdy si řekl, že by bylo dobré zorganizovat právě stokilometrový běh. „Ono to tak akorát vychází, když člověk proběhne i Poděbrady,“ řekl. A lidé, kteří mají rádi aktivní životní styl, by takový nápad mohli uvítat, řekl si. „Mohou 28. říjen prožít aktivněji, než jen koukat na televizi, nebo se dívat na defilé čestných jednotek,“ řekl. A také ho inspiroval Jan Rýdl, který dělá podobný štafetový běh na trase Ležáky – Lidice.