Karty, zdravá výživa, mandaly, tvořivé dílničky, přednášky. To vše – a samozřejmě nejen to – obsahovalo Milovické čarování.

Na chvíli jsem se zastavil 
u kartářky a terapeutky Ivany Otavové z Bobnic. „Já to těm lidem z karet přečtu, mohu je varovat. Ale zbytek musí ovlivnit už jenom oni sami," je si jistá Otavová.

Ta hned předložila důkaz 
o tom, jak lidi vnímají jednu věc naprosto různě.
„Vezměte si například sklenici, ve které je ještě do půlky voda. Někdo se na ni podívá 
a řekne: Už je tam jen půlka vody, měl bych dolít. Druhý to ale vidí jinak: Jsem klidný, vždyť ve sklenici je ještě půlka vody," odhalila paní Ivana, jak dokážeme zhodnotit tento fakt různými pohledy.

Kartářka Otavová: Lidé odcházeli spokojení, došlo ale i na slzy

Terapeutka Ivana Otavová umí vykládat karty – jak sama říká – cikánské, obrázkové, ne taroty. Také se zabývá metodou EFT (techniky emoční svobody), která dokáže odblokovat různé stresy, strachy, fobie. Nahmátla kartu SMRT. „To ale není špatná karta. Znamená totiž, že něco končí a něco začíná. Lidé 
z dnešních výkladů v Milovicích odcházeli většinou spokojení, ale došlo i na slzy, je to někdy silný zážitek," ví Otavová. Metodu EFT, které se říká poklepová, si prý vyzkoušela nejprve na sobě po zhlédnutí videa na známém serveru youtube. „Zkusila jsem to a světe div se – asi po dvou letech – jsem před operací kolena normálně spala," vypráví spokojená Otavová. Odblokuje prý například strach z výtahů, to je časté.