Příjemný počin udělala travesti skupina Hanky Panky, kterou budou moci diváci vidět 10. října od 19 hodin v nymburském Hálkově městském divadle. Rodině postižené Karolínky Hájkové 
z Oskořínku zaplatili roční předplatné Nymburského deníku.

Karolínka je pětiletá holčička, která se narodila mamince Kateřině zcela zdravá. „Když jí byly tři týdny, zjistili jí lékaři, že onemocněla herpetickou encefalitidou, což je vlastně zánět mozkových blan způsobený oparem. Později jsme se dozvěděli, že Karolínky velká část mozku byla nezvratně poškozena. Asi nejhorší chvilky jsme zažili, když nám lékař ukázal na snímku, co všechno v jejím mozku není," vypráví počáteční peklo, kterým rodiče museli projít, maminka Kateřina Hájková.

Přestože prognózy byly takové, že Karolínka nebude vidět, slyšet, nebude se hýbat, rodina ani na chvilku nezaváhala a rozhodla se nechat si ji doma, i přes všechny obtíže, které je v budoucnu čekaly 
a ještě čekají.

Její stav na to, jaké má poškození, je ale příznivý, protože vnímá všechno kolem sebe, vidí, slyší a dokonce se 
i umí smát. Je to samozřejmě velká zásluha rehabilitačních pracovníků, ale i rodičů a nemalou měrou se na Karolínčiném stavu podílí i asistenční pes Willy, kterého rodina získala od nadace Pomocné tlapky. „Měli jsme velmi špatné období, kdy Karolína nechtěla jíst, byla podvyživená a začínali jsme mít strach, že nám zemře hlady. U naší logopedičky jsme s jejím psem Agátou zkusili, aby Karolíně lízala obličej. Nechala se, takže se to trošku zlepšovalo. Pak jsme získali kontakt na Pomocné tlapky. Získali jsme Willyho, který jí začal olizovat obličej, čímž se její stav začal zlepšovat, začala přijímat potravu. Nyní Willy kontaktem pomáhá aktivovat místa na těle, která se nehýbou, takže se lépe prokrvují. Například při olizování bříška se zlepšuje Karolínce peristaltika střev," vysvětlila maminka Kateřina.

Willy je prý například schopen cokoliv podat nebo otevřít dveře. „Moc mi to pomáhá, když Karolínku nosím. Přece jen už váží přes dvacet kilo. On mi všude otevírá dveře, takže ji nemusím složitě pokládat," vysvětluje maminka Kateřina Hájková.

Ale Karolínka není jediné dítě, které Hájkovi mají. Už dva roky má holčička velmi příjemnou společnost v podobě brášky Honzíka, který je sympatické čertisko.

Přes všechny problémy, které rodina musí řešit, od starosti o postiženou Karolínku, po shánění peněz na její asistentku ve školce, kam se podařilo holčičku integrovat mezi zdravé děti, neztrácí svůj nezdolný optimismus.