Instalaci moderního a úsporného osvětlení, které předcházely konzultace s památkáři, má na starosti renomovaná firma. Její světelný návrh se skládá ze tří typů osvětlení v jednotlivých částech kaple. Prostor podkruchtí má být nasvětlen pěti světlomety dvou typů na přisazené vodicí liště. Na kruchtu jsou navržena dvě mobilní stojanová svítidla, vždy se dvěma světlomety odlišného typu.

Pro hlavní prostor lodi jsou určeny dva atypické lustry, které budou vytvořeny na zakázku. Svítidla mají být vyrobena z tlakově litého hliníku v odstínu šedé - stříbrné. Všechna svítidla jsou navržena v LED technologii za celkovou nabídkovou cenu 1,4 milionu korun.

Prostor kaple bude možné nasvítit podle potřeb konkrétních akcí. Jednotlivá svítidla jsou opatřena rameny, která umožňují polohování.

Dodavatelská firma se zabývá profesionálním architektonickým osvětlením interiérů i exteriérů a vždy pracuje s daným prostorem. Stojí například za návrhy osvětlení katedrály sv. Bartoloměje v Plzni, osvětlení krovu Týnského chrámu, spolupracuje s GASK Kutná Hora, Národním technickým muzeem a dalšími.

Podle místostarostky Stanislavy Tiché je cílem podtrhnout unikátní atmosféru vnitřního prostoru kaple právě novým osvětlením. „Kombinace světlometů, mobilních světel a originálních lustrů zajistí nasvícení hodné současných požadavků. Osvětlovací soustava bude řízena na principu bezdrátového ovládání s možností vyvolání několika scén,“ přiblížila chystané změny místostarostka.

Kromě nových světel se kaple a zejména její návštěvníci dočkají i nových židlí. „Pro větší pohodlí při konání kulturních akcí a obřadů doplníme interiér dřevěnými polstrovanými židlemi potaženými látkou s hydrofobní úpravou v počtu sto kusů,“ doplnila Tichá. Typ židlí byl stejně jako osvětlení konzultován se zástupci státní památkové péče. Nabídková cena za židle činí 326 tisíc korun.