Bratr se strážníkům ozval ve čtvrtek 16. září ve večerních hodinách. „Vyjádřil obavu o svou dvaaosmdesátiletou sestru. Každý den ji pravidelně telefonicky kontaktuje a ten den se mu dlouhou dobu neozývala. Kromě toho uvedl, že sestra je diabetička a může být v ohrožení života,“ konstatoval vrchní strážník Martin Rajl.

Proto strážníci okamžitě vyrazili do akce a vydali se na uvedenou adresu. Na místě jim však ani přes hlasité výzvy nikdo neotvíral. Dostali se tedy přes oplocení, posvítili do okna a uviděli vedle vstupních dveří na zemi seniorku ležet.

„Protože se jednalo o důvodnou obavu z ohrožení života, dostali se strážníci k nehybné ženě do domu oknem. Následně přivolali k ženě v bezvědomí lékařskou službu a poskytli jí nezbytnou součinnost,“ doplnil vrchní strážník. Hlídka byt následně zabezpečila a informovala o celé události bratra.

Seniorka tak po transportu skončila v nymburské nemocnici. Podle informací z nemocnice byla žena už propuštěna do domácí péče a měla by být v pořádku.

Místní událost kvitují a sdílí na sociálních sítích. Zároveň oceňují dobrou práci strážníků. Ti v minulých měsících zasahovali minimálně u dvou případů, kdy místní zkolabovali přímo na ulici a k situaci je přivolali náhodní svědkové. Jejich profesionální zásah pak pomohl zachránit životy lidí v kritickém zdravotním momentu.