První z nich je už tradiční výstava Náš chov, na které budou k vidění hospodářská i drobná zvířata, potřeby pro chovatele, krmení, technologie pro chov a veterinární pomůcky. Svou expozici tu má Svaz chovatelů ovcí a koz. Konají se zde elitní nákupní trhy beranů plemen suffolk a zwartbles, plemene clun forest a ostatních kombinovaných plemen, nebo kozlíků zakrslé kozy holandského typu.

Už po čtyřicáté sedmé se koná oblíbená zemědělská a zahrádkářská výstava Zemědělec – podzim. Vedle množství zvířat a zemědělské techniky jsou také k dispozici podzimní zahradnické trhy.

Souběžně s výše jmenovanými expozicemi se na výstavišti koná dnes a zítra také Gastrofestival. Začíná v 10 hodin slavnostním zahájením za přítomnosti hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové, která však nepřijede jen ochutnávat, ale v pátek i sobotu ve 13 hodin sama předvede své kuchařské umění spolu s Michalem Dvořákem z kapely Lucie.

Polabské muzeum představí kromě svých muzejních sbírek také ukázky některých typických pochutin, jako jsou například řepánky, jidáši nebo pučálka. 

Zamykání řek Labe, Mrliny a Labské cyklotrasy..
Kam na Nymbursku za zábavou? Vyberte si!

Program
pátek 6. října

10.00 – 11.30 – Předvádění plemen ovcí a koz, vyhodnocení šampionů a nejlepších kolekcí

13.00 – Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová bude vařit s Michalem Dvořákem z kapely Lucie (hala C)

sobota 7. října

9.30 – 17.00 – Šampionát chovatelů ovcí clun forest a ovcí romanovských

9.30 – 13.00 – Středočeské dožínky (hala A2)

13.00 – hejtmanka vaří s Michalem Dvořákem

neděle 8. října

10.30 – 12.30 – besedy

Lávka pro pěší by se mohla proměnit na most pro cyklisty.
Nový cyklomost by mohl stát do roku 2021