V cirkusu Jo – Joo vyrůstá už devátá generace slavných artistů a cirkusáků. Zatím posledními jsou tři synové Patrika Joo, syna ředitele Jaromíra Joo. Stejně tak, jako dědeček a tatínek, jsou dva starší prý v manéži jako doma už od chvíle, kdy začali chodit, ten nejmladší, sedmiměsíční, zatím vše sleduje z postýlky.

Patrik je sice už třetí měsíc uvězněn v korzetu, protože na podzim prodělal těžkou operaci páteře, ale k řemeslu se hodlá vrátit co nejdřív. Na konci loňské sezony ho sevřel sedmimetrový had a těsně potom si s ním chtěl hrát třistakilový tygr. Zřejmě při jedné z těchto příhod mu praskly obratle a vyjely plotýnky. Ale ještě dva měsíce potom se zraněním fungoval. „Mám za sebou už mnoho úrazů. Člověk je vlastně stále jednou nohou na vozejku. Ale nemůžu si pomoct. Prostě bez cirkusu si svůj život neumím představit,“ říká Patrik Joo.

Je velkým milovníkem zvířat, kterých má cirkus mnoho. Od nejznámějších tygrů sibiřských, světoznámé leopardice Novy, po pumu, krokodýly, lamy, kozy, opice, koně, ale i velké množství psů. „Znám je všechny jménem a pamatuji si i jejich datum narození,“ popisuje svůj vztah k rodinným miláčkům. Při každém přesunu jede v karavaně i několik aut s mrazáky, protože zvířata prý spořádají desítky kilogramů masa denně. Lidé si jistě pamatují i velkou atrakci, hrocha Davídka, který je ale už se svými cvičiteli v důchodu u Kutné Hory.

Kvůli zvířatům se před lety rodina přestěhovala z Prahy do Zbožíčka, kde po každé sezoně přezimují. „Vždycky se moc těšíme domů, ale po měsíci nás to znovu táhne na cesty,“ říká Patrik s tím, že si člověk na cestách vozí svůj dům sebou, takže mu vlastně nic nechybí, a téměř každý den vidí něco nového a setkává se se starými kamarády.

Letos jede cirkus Jo – Joo z Poděbrad do Kolína a pak Přes Hradec Králové, Rychnov a Náchod na Moravu za Bolkem Polívkou. „Spolupracujeme s ním dlouho. Je to skvělý člověk, bezprostřední a je s ním velká legrace. I když jet do Olšan, je vždycky náročné na ledviny…“ přiznává Patrik s úsměvem.

Program cirkusu Jo–Joo v Poděbradech

12.-16. března u stadionu Jiskra
Představení začíná ve všední dny v 17 hodin, o víkendu ve 14 hodin