Minulý pátek konečně došlo k podpisu smlouvy o nájmu mezi provozovatelem Karlem Liskou a zástupci města. Ve středu pak Liska převzal areál koupaliště Jezero. Chystá velké změny.

Jednou ze zásadních jsou turnikety, kterými člověk bude muset na Jezero projít. „Lidi si koupí lístek u pokladníka a pak si ho označí. Při odchodu si ho označí znovu,“ řekl Liska s tím, že chce Jezeru vrátit bývalou slávu.

Co se zřejmě nesetká s velkým ohlasem, je zdražení vstupu na koupaliště. „Děti, studenti a důchodci zaplatí za celodenní vstupenku 20 korun, ostatní 40 korun,“ uvedl Liska.

Areál bude hlídán bezpečnostní agenturou. Lidé se mohou přijít vykoupat na Jezero od 10 do 20 hodin, areál se uzavře o dvě hodiny později. Co na tuto skutečnost říkají stánkaři, kteří tu mívali otevřeno déle? „Je to v našem podnikání omezující. Pokud ovšem bude existovat takový provozní řád, bude to z něj přímo vyplývat,“ uvedl Petr Šlechta, provozovatel stánku U Johnyho.

Všechny změny, ke kterým se Liska rozhodne, musí nejprve schválit radní. „Dohodli jsme se na tom, že se vždy budeme bavit o konkrétní změně. V tom předběžném seznamu byla výměna písku nebo záchodů,“ řekla místostarostka Jiřina Soukupová.

Záchody jsou už léta opravdu bolestivým místem Jezera.

„Mám připravené kontejnery s kabinkami. Umístím je napevno poblíž hřiště minigolfu,“ uvedl Liska.

Oficiální zahájení koupací sezóny na Jezeře chystá provozovatel na 26. června. Lidé se tam ale budou moci koupat i dříve.