Po téměř dvaceti letech ukončila nymburská ODS členství Miroslavu Jeníkovi. Stalo se tak po oblastním sněmu, 11. září, kdy se předseda Zdeněk Vocásek dozvěděl o kandidatuře Jeníka 
v jiném politickém subjektu. Miroslav Jeník ale podle svých slov pozastavil sám členství kvůli své práci již dříve a teprve poté ho oslovili představitelé hnutí Hlavu vzhůru.

Do říjnových předčasných voleb kandiduje jako lídr tohoto hnutí za Královéhradecký kraj.

Místní sdružení ODS Nymburk zkonstatovalo zánik členství Miroslava Jeníka. „Pan Jeník začátkem září již pozastavil na svou žádost členství v ODS z důvodu výkonu činnosti na Ministerstvu práce a sociálních věcí 
a následně jsem byl informován s odstupem týdne o kandidatuře za jiný subjekt, z čehož vyplynul automatický zánik členství v ODS," uvedl předseda místního sdružení Zdeněk Vocásek s tím, že Občanská demokratická strana se řídí stanovami, kde oblastní sdružení ODS Nymburk na svém sněmu v primárních volbách nominovalo kandidáty pro volby do poslanecké sněmovny. „Po prvním kole pan Jeník odstoupil z další kandidatury. Oblastní sdružení ODS Nymburk jde do sněmovních voleb s kandidáty na 10. místě Cecílií Pajkrtovou, 17. Jiřím Havelkou a 29. Ladislavem Kutíkem," doplnil Vocásek.

Podle všeho by se mohlo zdát, že Miroslav Jeník prostě a jednoduše „převlékl kabát" a přestoupil do jiného subjektu. Sám to ovšem vidí jinak. „Mojí tradiční protikandidátkou v rámci nymburské oblasti byla vždy Cecílie Pajkrtová ze Sadské. V roce 2006 a 2009 při primárních volbách dali volitelé ODS přednost mně, teď v roce 2013 dali přednost Cilce. Mrzí mě, že Cilka se nevyhnula při svém projevu neférovému vyjádření o mé osobě, což se mě lidsky dotklo," říká Jeník s tím, že on sám nepoužil podobných praktik. Na sněmu ho pak nepodrželi ani ti, kteří mu to rukou dáním přislíbili, takže nezískal nadpoloviční většinu hlasů. „Pak jsem konstatoval, že kandidovat už nechci. Poté jsem 3. září pozastavil své členství v ODS. To bylo hlavně z důvodů pracovních. Jsem stále zaměstnanec Ministerstva práce a sociálních věcí," vysvětlil Jeník.

A jaké má šance získat poslanecký mandát pod hlavičkou hnutí Hlavu vzhůru? Podle agentur, které provádí průběžně předvolební průzkumy, by se toto hnutí zatím do Poslanecké sněmovny nedostalo, pohybuje se ale těsně pod pětiprocentní hranicí.