Rada Českého rozhlasu zatím nerozhodla, komu prodá přerovský zámek. Podle informací mluvčího Rozhlasu Jiřího Hošny může být prodej na programu buď ve středu 29. dubna, nebo až poslední středu v květnu.

Důležitou informací ovšem je, že jediným hodnotícím kritériem prodeje bude nabídnutá cena. A to i přesto, že by někdo ze zájemců chtěl zámek jen pro svou soukromou potřebu. O koupi zámku má zájem už několik let Středočeský kraj, jehož vedení se až v letošním roce rozhodlo zámek koupit pro potřeby Polabského muzea. Spojením přerovského zámku se skanzenem by došlo podle radního pro kulturu a památkovou péči Zdeňka Štefka k propojení prezentace venkovského a šlechtického způsobu života. Zámecký okruh by se totiž více věnoval i některým z příslušníků vládnoucího habsburského rodu. Například princi Salvátorovi Toskánskému. Na zámku by se mohly konat třeba akce zaměřené na pohádky režiséra Zdeňka Trošky, které byly natáčeny právě v těchto prostorách. „Pokud se nám podaří zámek získat, chtěli bychom vytvořit společně se sousedním skanzenem evropsky unikátní expozici V zámku a v podzámčí," uvedl před časem hejtman Miloš Petera. Ten také zatím nechce zveřejnit cenu, se kterou se kraj do výběrového řízení na prodej zámku přihlásil. Vyvolávací cena byla od Českého rozhlasu 21,8 milionu korun.

„Rozhlas přistoupil k výběrovému řízení na základě právního stanoviska s tím, že jediným kritériem výběru nového majitele zámku bude nabídnutá cena. Podle právníků bychom se mohli v případě měkčích kritérií dostat do problémů, protože by mohl výběrové řízení kdokoliv napadnout," vysvětlil Jiří Hošna striktní přístup Rozhlasu 
k prodeji. Přesto ale Rozhlas chtěl vědět, jaké záměry zájemci o koupi se zámkem mají.

Přestože zámek není ve špatném stavu, je potřeba do něj investovat odhadem asi 30 milionů korun. Zcela nevyhovující jsou rozvody elektřiny, vody a kanalizace.