„Výsledkem jednání je shoda na koaliční smlouvě a základních programových prioritách pro následující volební období. Rovněž bylo dosaženo shody v návrhu personálního obsazení vedení města,“ řekl lídr hnutí Naše Poděbrady (NP) Miroslav Káninský.

Na ustavujícím jednání nového zastupitelstva bude trojkoalice navrhovat na pozici starosty Jaroslava Červinku (STAN s podporou KDU-ČSL), na pozici 1. místostarosty Romana Schulze (ODS) a na pozici 2. místostarosty Miroslava Holase (NP).

Výsledek jednání není překvapením, o daném rozložení sil i jménu kandidáta na starostu se hovořilo už v prvních dnech po volbách.

Další obsazení rady města bude navrženo ve složení Helena Štrobl Syrovcová (ODS), Miroslav Káninský (NP), Pavel Bažant (NP) a Zdeněk Havlas (STAN).

Nový starosta Jaroslav Červinka dosud působil osm let jako referent stavebního odboru na městském úřadu v Poděbradech. Ještě předtím vykonával 12 let funkci starosty v Dymokurech. V současnosti je také členem Výboru pro životní prostředí a zemědělství při Středočeském kraji.

Přesný termín ustavující schůze zastupitelů zatím není znám.