Ve středu 18. března začínají na lyském Výstavišti další z řady tradičních výstav. A to již 30. národní výstava zeleně, mechanizace, pěstitelství, květin, ekologie a zpracování výpěstků Zemědělec a 10. výstava koní a všeho co k nim patří Jaro s koňmi.

V rámci výstavy Jaro s koňmi se návštěvníci mohou těšit na bohatý doprovodný program, který bude probíhat na venkovní ploše. A to od čtvrtka do neděle vždy dopoledne od 11 hodin a v odpoledních hodinách zhruba ve 14 hodin. Program potrvá asi jednu hodinu.

Na výstavě budou mít zastoupení plemena jako Fríský kůň, Český teplokrevník, Welsch ponny, Arabský plnokrevník, Holandský teplokrevník, Americký klusák, Českomoravský Belgik, Brabant, Ardenský, Gerlendan nebo Lipicán v barvě hnědé, bílé a černé.

Součástí výstav bude i 9. ročník tradiční soutěže v aranžování květin Polabský motýl, kterého se účastní studenti středních zahradnických a zemědělských škol a učni zahradnických a zemědělských učilišť. Soutěž se koná ve středu 18. března. Letošním soutěžním tématem bude Exotika: svatba na pláži.

Ve čtvrtek pak bude vyhodnocena soutěž Středočeského kraje Potravina roku. Doprovodný program uvede moderátor Luboš Xaver Veselý a vystoupí skupina Šlapeto.

Výstavy potrvají do neděle, otevřeno je od 9 do 17 hodin.