Je to více než jen společenská akce, na kterou si můžete přijet zakoupit sazenice a vrátit se domů třeba 
i na zánovním traktoru. Výstava otevře své vstupní brány od středy 18. do neděle 22. března vždy od 9 do 17 hodin.

Výstavy Zemědělec a Jaro 
s koňmi již tradičně nabídnou bohatou paletu čítající více než dvě stě tuzemských a zahraničních vystavovatelů, kteří návštěvníkům představí to nejlepší ze svého sortimentu. K prodeji budou nabídnuty nejen ovocné a okrasné stromky, keře či květiny, ale samozřejmě také nebude například chybět i velká zemědělská technika či technika pro drobné pěstitele. Již dvaačtyřicáté pokračování oblíbené výstavy tak slibuje opětovně bohatou nabídku produktů a služeb všem zahradnickým nadšencům i zkušeným zemědělcům.

Tradiční akce „Bramborové dny" představí návštěvníkům novinky pro rok 2015. Producenti této typické plodiny pro Polabí představí četné množství odrůd, vhodných jak pro malé zahrádkáře, tak i pro velkopěstitele. Součástí této doprovodné akce je poradna odborníků na pěstování a ochranu této plodiny.

V rámci pětidenního výstavního programu proběhne vyhodnocení soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje, kde potravinářské firmy soutěží v kategoriích: alkoholické nápoje, víno, pivo, masné výrobky, mlýnské a pekárenské výrobky, pekařské a cukrářské výrobky, mléko a mléčné výrobky, med a výrobky ze včelího medu. Oceněné produkty za účasti náměstka hejtmana středočeského kraje v oblasti regionálního rozvoje, Karla Hořičky, obdrží certifikát, který opravňuje jejich výrobce 
k dvouletému užívání ochranné známky s logem soutěže. Všechny oceněné produkty si budou moci návštěvníci výstavy koupit.

K uspokojení zájmu zahrádkářů o nákupy jak rostlinného materiálu, tak potřeb a pomůcek pro zahradu se konají ji tradiční Zahradnické trhy. V prodeji budou okrasné i ovocné dřeviny, růže, cibuloviny, osiva, sadba, balkónové rostliny, jahodníky a trvalky.

V hale A2 se návštěvníci mohou těšit na bohatý doprovodný program, který v letošním roce zahrnuje i hudební a kuchařská vystoupení.

Součástí akcí na výstavišti bude i veletrh Jaro 
s koňmi. Více o této akci a kompletní program všech součástí výstavy Zemědělec 2015 naleznete v zítřejším vydání Nymburského deníku.