Posledního února skončil termín pro podání nabídek na koupi areálu rozestavěných doků v Drahelicích. Státní podnik Povodí Labe, který doky vlastní, v této chvíli vybírá nejvhodnějšího kandidáta. Podle tiskového mluvčího Václava Jiráska však dosud nebylo výběrové řízení uzavřeno.

Objevily se ale spekulace, že nový majitel už je vybrán. Měla by to být firma Goedhard Bohemia, která sídlí jen kousek od areálu doků.
Podle finančního ředitele firmy Goedhadt Bohemia však nic ještě není jisté. „O areál jsme zájem projevili, s majitelem však zatím jen jednáme,“ řekl Pavel Kupec. Otázkou je, co na břehu Labe místo dvoupatrové rozestavěné budovy, která měla sloužit pro opravy lodí, vyroste.

Už dříve o doky projevilo zájem město Nymburk. „Představoval bych si tu něco na způsob současného nymburského Sportcentra,“ přiblížil tehdy starosta Ladislav Kutík svou vizi. Téměř dvanáct milionů, které Povodí Labe požadovalo, se však radnici zdálo moc.
Areál doků byl zařazen do lokalit, takzvaných brownfields, tedy opuštěné lokality, pro jejichž další využití je často překážkou například ekologická zátěž, nebo nevyjasněné vlastnické vztahy.