Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jaké mají priority lídři stran a hnutí v Poděbradech?

Poděbrady - Devíti lídrům politických stran a hnutí kandidujících v Poděbradech jsme položili tyto otázky:

6.10.2014
SDÍLEJ:

Poděbradská radnice.Foto: DENÍK/ Miroslav Jilemnický

1) Věk, znamení, rodinné poměry, vzdělání, zaměstnání?
2) Vaše životní motto?
3) Koníčky?
4) Co se vám v Poděbradech líbí?
5) Co se vám nelíbí?
6) Jakou kulturní či sportovní akci jste 
v Poděbradech naposledy navštívil / navštívila?
7) Jaké budou Vaše priority 
v Poděbradech v případě, že se stanete starostou / starostkou?

Všichni oslovení dostali stejný prostor pro odpověď a zároveň byli požádání o zaslání aktuální fotografie.


JAROMÍR NOVÁK
č. 1 Česká strana sociálně demokratická

Jaromír Novák

1) 63 let, Štír, ženatý, dvě dcery, VŠ – Pedagogická fakulta, ředitel Domova Luxor Poděbrady
2) Největší poklad člověka je zdraví, vědomosti a čisté svědomí.
3) Kultura, sport, zahrádka, včelařství, veřejné dění
4) Spojení nádherné přírody, architektury a dobrých lidí
5) Nedostatek sportovišť a dětských plácků,chybějící společenský sál, problémy s parkováním, vandalismus
6) Divadlo Na Kovárně - Poděbradské dny poezie a divadelní představení Evy Holubové, ze sportovních akcí zápas mladších žákyň 
v košíkové
7) Moji prioritou jak občana města Poděbrad, tak případného zastupitele je nadále prosazovat a hájit oprávněné zájmy občanů města, zejména seniorů a mladých rodin,vystupovat proti rozprodávání městského majetku a zástavbě Ostende rodinnými domky, snažit se k zapojení všech, kteří mají chuť a schopnosti pracovat ve prospěch našeho krásného města.

LUBOMÍR ZÍTA
č. 2 Poděbradské fórum

Lubomír Zíta
1) 73 let, Blíženci, ženatý, dvě děti, VŠ – Pedagogická škola - obor matematika a fyzika, elektrotechnická průmyslovka (tu jsem si udělal poté, co jsem říkal otevřeně svoje názory proti totalitnímu komunistickému režimu a musel opustit školství), jedenáctiletá střední škola, technik
2) Nejhorší srážka je srážka s blbcem.
3) Sport- lyžování, cyklistika, hudba, zpěv, hra na klávesy a chalupaření
4) Lužní lesy u Skupice
5) Příliv nepřizpůsobivých obyvatel, prorůstání businessu do komunální politiky
6) Hokejový zápas při otevření Zimního stadionu
7) Mezi naše priority patří například zastavit příliv nepřizpůsobivých obyvatel a hazardu ve městě, podpora všech čtvrtí Poděbrad, nejen lázeňského centra, zlepšení podmínek cyklistů a chodců, zajistit otevřenou radnici poskytující úplné informace občanům.

LADISLAV LANGR
č. 3 Volba pro Poděbrady

Ladislav Langr
1) 55 let, Býk, ženatý, dvě děti Jana a Vojtěch, VŠ – fakulta žurnalistiky UK, starosta města
2) Nemožné je jen to, čeho se člověk neodváží.
3) Poděbrady v celém spektru rozmanitostí a to od historie až po současnost, od vzácných lidí až po kouzelnou přírodu. Dále je to kultura s akcentem na divadlo a literaturu, sport s důrazem na tenis a také dlouhodobý občanský zájem o společenské dění.
4) Líbí se mi, že Poděbrady mají ohromný potenciál přírodních, turistických, historických, sportovních i kulturních atraktivit, které ve svém součtu vytvářejí jedno z nejlepších míst k životu.
5) Především nezdravé vztahy mezi lidmi, nevěrohodnost těch, kteří před volbami hlasitě slibují, jak budou pracovat pro město a jak na to po rozdání rolí v zastupitelstvu mnozí okamžitě zapomenou. Od toho se odvíjí, že když není zdravá duše, chátrá tělo, potažmo město. Možná to bude i tím, že většinu z těch téměř 200 kandidátů na kulturních událostech potkávám jen opravdu výjimečně. Tak vlastně není ani divu, když se nemají jak a kdy kultivovat.
6) Hokejové utkání Poděbrad s Černošicemi, tenisový turnaj čtyřher, turnaj v kuželkách, koncert pěveckého sboru a orchestru Gymnázia Jiřího z Poděbrad, poděbradskou výstavu střední školy oděvního a grafického designu z Lysé nad Labem a před třemi týdny jsem si užíval pořádnou porci skvělého divadla s báječnými přáteli na divadelním festivalu FEMAD.
7) Především se budu snažit i další 4 roky dál ctít slušnost a čestnost jako prioritu v jednání. V případě volebního úspěchu se pokusím dotáhnout do vítězného konce úkoly z našeho programu, které se nám ještě nepodařilo dokončit. Kromě toho je třeba přivést kanalizaci do těch částí města, kde dosud chybí, rád bych se zasadil o vybudování pořádného společenského sálu ve městě, je třeba opravit a rozšířit městskou sportovní halu BIOS, zajistit pokrytí oprávněných požadavků rodičů na umístění dětí do mateřských škol, je nastartována rekonstrukce knihovny a pobočné školy TGM na Žižkově, rád bych postavil spolkový dům a novou hasičskou zbrojnici ve Velkém Zboží a možná dojde i na ten vytoužený malý aquapark. Budeme se snažit přinést do Poděbrad další evropské peníze a v konsensu hledat cesty, jak Poděbrady zvelebovat, odstraňovat dlouhodobou zanedbanost infrastruktury a budovat atraktivní lázeňské a turistické místo a tím pádem přispívat k novým pracovním příležitostem pro naše obyvatele.

JINDŘICH VONDRA
č. 4 ANO 2011
1) 57 let, Beran, ženatý, tři děti, VŠ – absolvent VŠCHT v Praze, podnikatel
2) Když nemám co dělat, pracuji.
3) Sport, četba, příroda
4) Poděbrady jsou krásné město s dlouhou tradicí a nádhernými stavbami uprostřed pěkné přírody.
5) Jsem znepokojen rozprodáváním městského majetku a masivním, mnohdy nekoncepčním kácením dřevin rostoucích mimo les. Nelíbí se mi rovněž současná koncepce rozvoje města 
a způsob jakým vznikají jeho nové zastavěné části.
6) Moc rád jsem navštěvoval filmový klub a rád se zúčastňuji hudebních představení folkových a rockových interpretů. V Poděbradech také rád chodím na turnaje v beach volejbalu.
7) Jednou z našich priorit, ve které bych se chtěl zvlášť angažovat, je koncepce rozvoje výstavby. Mám představu, že nové obytné čtvrti by vznikaly na základě soutěže architektů a vytvářely by se smysluplné městské části (parky, dětská hřiště, parkovací místa, občanská vybavenost atd.).

BLANKA MRÁZOVÁ
č. 5 Komunistická strana Čech a Moravy

Blanka Mrázová
1) 49 let, Kozoroh, vdaná, dvě dcery, Střední ekonomická škola s maturitou, mzdová účetní
2) Nesnáším, když někdo lže.
3) Děti a manžel, četba, divadlo, procházky
4) Jako město se mi Poděbrady líbí moc.
5) Mnoho peněz z rozpočtu mizí do „nevidím".
6) Koncert skupiny Plavci na Ostrově.
7) Nejvyšší prioritou je více naslouchat lidem. Žádný starosta (ani jiný politik) by neměl jen kritizovat práci svých předchůdců, ale naopak pokračovat a rozvíjet vše pozitivní.

JOZEF ĎURČANSKÝ
č. 6 Volba pro město Poděbrady

Jozef Ďurčanský
1) 66 let. Štír, ženatý, dvě děti, čtyři vnoučata, VŠ – ČVUT Praha, prokurista
2) Vždy s úsměvem.
3) Rodina a práce
4) Manželka, kvůli ní jsem tady zůstal.
5) Když se lidé nedokážou povznést nad malichernosti.
6) V kině film o Martě Kubišové a basketbalový zápas vnuka.
7) Posunout město ve všech oblastech zas o kus dál, bez zášti a osobních antipatií.

ROMAN SCHULZ
č. 7 Občanská demokratická strana

Roman Schulz
1) 46 let, Kozoroh, ženatý, tři děti (dvě dcery a jeden syn), VŠ – magisterské studium na pedagogické fakultě, aprobace český jazyk – občanská výchova, zástupce ředitele ZŠ Libice nad Cidlinou
2) Před nikým se neponižuj, nad nikoho se nepovyšuj!
3) Ve svém volném čase se snažím myslet jak na duševní, tak na tělesnou stránku své osobnosti, takže mezi mé koníčky patří aktivní sport (tenis, cyklistika, kondiční běhání, fotbal), literatura (především historická) a rocková hudba.
4) Centrální lázeňský park, cyklostezka po obou stranách Labe, zámecké nádvoří, divadlo Na Kovárně, katolický kostel Povýšení sv. Kříže… a pak ona poklidná atmosféra půvabného lázeňského města, přímo nabádající k odpočinku a k relaxaci.
5) Nehospodárné nakládání vedení města se svěřenými finančními prostředky, malý důraz na řešení problémů v okrajových čtvrtích města, současná podoba parkovacího systému, nadměrné kácení stromů v posledních letech, nedostatečná finanční podpora sportovní činnosti, chybějící společenský sál.
6) Moc hezký koncert písničkáře Karla Plíhala a fotbalový zápas krajského přeboru starších žáků Bohemia Poděbrady (za něž hraje můj syn) v kopané proti týmu Říčan – naši kluci v něm bohužel prohráli 0:4.
7) Mezi mé priority bude patřit zodpovědné nakládání s městským majetkem a se svěřenými finančními prostředky. Dále budu upřednostňovat ohleduplný přístup k životnímu prostředí ve městě i v jeho nejbližším okolí, důraz budu klást i na pořádek ve všech částech města, nejen v jeho centru. Zvýšený zájem budu věnovat i finanční a materiální stránce činnosti všech sportovních organizací a všech dalších organizací zabývajících se smysluplným naplňováním volného času dětí i dospělých. A v neposlední řadě bych rád svým jednáním přispěl ke zlepšení stavu komunální politiky
v Poděbradech, plné osobní nesnášenlivosti a antipatie.

MIROSLAV KÁNINSKÝ
č. 8 Sdružení STAN, NK a Naše Poděbrady
1) 53 let, Střelec, ženatý, dvě děti, VŠ, podnikatel
2) Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.
3) Sauna s dobrou partou, jízda na motorce
4) Líbí se mi, že to je pěkné lázeňské město s velkým budoucím potenciálem.
5) Nelíbí se mi, že se z nich stává postupně skanzen socialismu.
6) Vinobraní, sportovní den, den dětí, koncert Beatles
7) Obnova bytového fondu, vylepšení městského mobiliáře, dobré chodníky a silnice a prosperující město, které by rádi navštěvovali čeští i zahraniční turisté.

IVAN UHLÍŘ
č. 9 TOP 09 Poděbrady a Sdružení nezávislých kandidátů

Ivan Uhlíř
1) 56 let, Rak, ženatý, syn + dcera, VŠ – FTVS UK, místostarosta
2) Životní krédo: … řešit problémy s úsměvem
a nadhledem, znamená najít více řešení a dále dohlédnout…
3) Sport a cestování
4) Jsou nejlepším místem k životu. A to jsem procestoval dost zemí a měst.
5) I zde se bohužel setkávám se závistí a hloupostí.
6) Divadelní hru Na mělčině v podání dcery a matky Janžurových. Ze sportu první utkání na novém Zimním stadionu - Poděbrady x Černošice.
7) Podrobně jsou popsány v našem volebním programu. Jednou větou – dále zvelebovat nejlepší místo k životu…

Autor: Josef Podolák

6.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

KRÁTCE: Všechlapy mají radar

Ilustrační foto

KRIMI MIX: Řidička srazila osvětlenou chodkyni

Kandiduje instruktor lukostřelby i webař

Nymbursko - Celkem 37 osob kandiduje z Nymburska v nadcházejících parlamentních volbách. Usednout do sněmovních lavic má však reálnou šanci jen minimum z nich.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

OBRAZEM: Poděbradský Kvítek oslavil pětadvacetiny

Poděbrady - Už 25 let funguje na Základní škole Václava Havla pěvecký sbor Kvítek, v němž se za tu dobu vystřídaly stovky malých i větších zpěváků. Kvítek má za sebou i mnoho zahraničních vystoupení. Na slavnostní koncert a výstavu kronik od roku 1992 se přišlo podívat několik set bývalých členů, mnozí už se svými ratolestmi, i věrných posluchačů. Vedoucí sboru Věra Froňková, dlouholetá učitelka školy, připravila se svými kolegy a členy sboru krásný hudební zážitek. 

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE: Hokejista Jan Stehlík odpovídal na dotazy čtenářů

Nymburk - Dalším hostem online rozhovoru byl hokejista Jan Stehlík. Jednatřicetiletý elitní útočník druholigového nymburského mužstva je střelec k pohledání. I v letošní sezoně pálí jako o život a v dosavadním průběhu sezony zaznamenal už dva hattricky. Navíc si tento borec vyzkoušel také souboje MMA v kleci. Muž s číslem 7 na dresu odpovídal na vaše dotazy ve středu od 14 do 15 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení