Vedení obcí i měst má ze zákona uloženo, že musí mít své internetové stránky a povinnost aktualizovat především sekci Úřední deska, tedy i zápisy ze zasedání místního zastupitelstva. To je elektronická obdoba úředních tiskovin, které u obecních a městských úřadů visí na nástěnkách. Nymburský deník udělal náhodný průzkum těchto obecních webů.

Nešlo ale jen o tuto kontrolu. Zajímal nás i celkový vzhled stránek, jejich přehlednost a jistá atraktivnost, zobrazená třeba ve fotogaleriích nebo videích.
V tomto ohledu jednoznačně vede obec Běrunice. Na jejich stránkách se bez problémů můžeme podívat například na Masopustní průvod z února tohoto roku. „O stránky se stará náš zastupitel Ondřej Hochberger, který je zároveň kronikářem, záběry půjčujeme i na CD, o tuto službu je obrovský zájem“, řekla Nymburskému deníku pracovnice Obecního úřadu v Běrunicích. Podobně na tom jsou v Činěvsi, kde jsou k dispozici záběry obce přímo z kokpitu letadla. „Návrh stránky nám udělal zdejší rodák Jan Blažek, administrativní pracovnice už jen pouze doplňují aktuality,“ řekl starosta Činěvsi František Sýkora.

Obce by měly z jednání zveřejňovat zápisy ze zastupitelstva. Na stránkách obce Oskořínek je k nalezení pouze jedno usnesení, a to ještě staré od května tohoto roku. „O tom jsme nevěděli, do konce roku by měla být tato situace napravena,“ řekla starostka Jana Sklenková s tím, že nedávno měnili vzhled obecních stránek.

Zato v obci Čilec mají poslední zápis ze začátku předešlého roku. Podle starosty Antonína Krumpholce je situace způsobena tím, že doteď nebyl nikdo, kdo by se o stránky staral. „Už máme ale sehnaného člověka, takže od nového roku by se situace měla rapidně zlepšit,“ uvedl Krumholc. Prvenství v neaktuálnosti webových stránek mají ovšem Dvory. Tam se objevuje poslední zápis ze zasedání zastupitelstva dokonce až ze 6. listopadu 2006! Starostka Marie Hodboďová potvrdila, že jsou na tom podobně jako v Čilci. Na druhou stranu však některé obce nemají webové stránky vůbec, například Nový Dvůr.

Stránky velkých měst regionu vykazují vcelku vysokou míru propracovanosti. Dokonce existují i nezávislé weby patriotů ve městech jako jsouMilovice či Nymburk.

Stránky některých obcí ale jsou většinou neaktualizované. Vyplývá to především z toho, že obce většinou nemají prostředky a ani pracovníky, kteří by byli schopni vytvořit kvalitní webovou prezentaci a pravidelný chod stránek.