Zatímco dosud parkující řidiči platili pouze přes den, nyní bude parkování zpoplatněno nepřetržitě, 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Ceny budou spíše symbolické. Přes den si řidič zaplatí 20 korun za hodinu, v noci pak 5 korun. „Přitom prvních 15 minut parkování bude zadarmo,“ uvedl starosta Jaroslav Červinka.

Místní si jako rezidenti mohou koupit roční parkovací kartu za 10 tisíc korun. Právě pro rezidenty bude na parkovišti vyhrazeno deset míst. „Ani vlastnictví takové karty jim ale nezaručí, že vždycky zaparkují,“ upozornil tajemník města Tomáš Růžička. Pokud bude někdo rychlejší, bude mít i držitel takové karty smůlu.

O aktuální obsazenosti parkoviště by už v brzké doby měli být řidiči informováni na hlavních příjezdových tepnách do města ve směrech od Prahy a Hradce Králové. „Počítá se s umístěním informačních tabulí na jedné straně u Tesca, na druhé straně při příjezdu od Hradce Králové na Palackého ulici. Řidiči se dozví o počtu volných míst či obsazenosti parkoviště,“ vysvětlil smysl tabulí tajemník radnice.

Přímo na parkovišti bude také umístěna speciální kamera, která rozezná jednotlivé poznávací značky zaparkovaných aut. Záběry z ní by tak teoreticky mohly pomoci i při případném pokusu o krádež a také bude monitorovat dění na samotném parkovišti.