Jeho první návrh zástupci radnice odmítli s tím, že nesplňuje požadavky na příslušnou plochu zeleně a problém vidělo i v úzké silnici. Nový návrh podle webových stránek Město Poděbrady tyto problémy eliminuje. „Přepracovaná verze pracuje s jediným vjezdem, který bude u kruhového objezdu. Touto cestou by se do komplexu nedostávali pouze zákazníci, ale také zásobování. V původním návrhu bylo plánováno se zásobováním z ulice Boučkova,“ uvádí neoficiální stránky města.

Nový plán rozšiřuje množství zeleně, upravuje plochu parkoviště a zvětšuje nákupní plochu. Ta se oproti původním 4400 metrů čtverečním má rozrůst téměř na 5000 metrů čtverečních. Kromě hypermarketu by měla být v objektu obchodní pasáž s doplňkovým prodejem a stánek rychlého občerstvení. Počítá se se dvěma protihlukovými stěnami o výšce 3 metry. Parkoviště by mělo pojmout přes 200 automobilů.

O stavbu svých obchodů usilují i další řetězce. Na Žižkově by mohl vyrůst market firmy Billa. O pozemky bývalých uhelných skladů nedaleko nádraží má zase zájem řetězec Lidl. Před Vánoci otevřel ve čtvrti Kluk svůj obchod řetězec Jysk, který je však jiného zaměření.