„I letos jsme vsadili na malé a menší pivovary," říká k výběru piva hlavní pořadatel akce Jiří Jelínek. Kromě přibližně 20 druhů piva včetně místních Postřižin čeká na návštěvníky 12 hudebních vystoupení napříč žánry. Nebude chybět písničkář, reagge či tanz metal. Vystoupení budou probíhat na dvou pódiích. Na jednom se bude hrát, na druhém připravovat další kapela. Pořadatelé počítají i s programem pro děti, pamatováno na ně bude i při výběru občerstvení.

Vstupenky je možné zakoupit 
v předprodeji, a to v nymburské pivnici Žofín, v lyském klubu Patro nebo si je objednat na adrese: nymburk.pivotest@gmail.com.

A na jaké kapely se tedy můžete letos těšit? Regionální scénu budou letos reprezentovat písničkář David Šitavanc, rockoví bardi Infinity, reagge partička Yannick Tevi Band a částečně místní TE.RE.ZA! Po loňském úspěchu znovu na PivoTest zahrají plzeňští Laik, 
z Plzně dorazí i punková Znouzectnost, která letos slaví třicetiny. Naopak Osm Setin bez Jídla jsou na české hudební scéně nováčkem. Festival poctí i skvělý všestranný umělec Václav Koubek, z nedalekých Úval přijedou známí Medvěd 009, 
z Klatov pak tanzmetaloví Trautenberk. Pražskou hudební scénu zastoupí Martin Kraus s Krausberry a Trutnov Pepa Lábus s kapelou, který bude celou akci i moderovat.

JANA KŘÍŽOVÁ