Husův sbor 
v Havlíčkově ulici dostává právě v těchto dnech nový kabát. Po čelní fasádě a novém vzhledu věže přichází další fáze rekonstrukce kostela.

Konkrétně již druhým týdnem probíhá oprava fasády na severní straně kostela. „Asi před patnácti lety se ještě mému předchůdci podařilo pronajmout suterén Husova sboru na několik let dopředu a ze získaných peněz se opravila fasáda východní, tedy čelní strany, včetně věže kostela. Na zbytek nezbývaly peníze. Teprve letos se nám s vynaložením velkého úsilí konečně podařilo shromáždit potřebnou sumu a mohli jsme přistoupit k opravě zbývajících tří stran," řekl farář Církve československé husitské Jan Kohout.

Zbývající strany budovy budou mít podle něj také nažloutlou barvu, stejně jako nyní přední část s věží, na kterou si už věřící a návštěvníci sboru zvykli.

Oprava fasády severní strany by měla skončit přibližně tento týden, po té se lešení přesune na stranu jižní, kde bude také asi dva týdny. „Nakonec by se měla opravit i zadní, tedy západní strana. Pokud půjde vše podle plánu, a nezasáhne do rekonstrukce příliš déšť, mělo by být vše hotovo na přelomu září a října," předpokládá Kohout.

Oprava se netýká ale jen 
a pouze fasády. „Využíváme skutečnost, že stojí lešení, též k výměně prasklých oken a rezavých parapetů," ví si rady farář.

Opravu fasády provádí stavební společnost z Kolína za 315 tisíc korun. Okna mění místní sklenářská firma. „Oběma jsme vděční za vstřícný přístup k opravě této jedné z nymburských dominant, takže cena není čistě komerční, ale částečně je vlastně sponzorská," doplnil za husitskou církev Kohout.

Na novou svěží fasádu, která v těchto dnech začne krášlit boky a zadní část Husova sboru, přispělo město částkou 50 tisíc korun.