„Připadám si jak v tom filmu Majka z Gurunu. To sem muselo spadnout z nebe,“ komentovala červenou pavoučí síť na hřišti v ulici Karla Čapka jedna z obyvatelek odnaproti. O čem je řeč? Jde o několik nových dětských prvků na dvou hřištích v Čapkově ulici. Ty sem instalují technické služby od listopadu po současné dny. Ve středu jsme zastihli pracovníky připevňovat novou houpačku.

Mnozí lidé poukazují na skutečnost, že například lezecká stěna a pavoučí síť nejsou dvakrát bezpečné atrakce. „Staré demontované prvky nebyly atestované. Ty současné mají atestaci. Nejbezpečnější mi dodnes přijdou houpačky lodičky, kde se mohlo dítě vzadu opřít,“ uvažuje ředitel technických služeb Jaroslav Radoň.

Podle Radoně vybírají z široké nabídky dětských prvků a chtějí přijít s něčím, co ještě v Nymburce nikde není. „Náklady na prvky dvou hřišť v ulici Karla Čapka se pohybovaly kolem 700 tisíc korun,“ upřesnil Radoň.

„V té síti by se zamotal i sám Spiderman,“ zlobila se Michaela, která bydlí naproti hřišti. Podle ní se prý obří síť nelíbí nikomu z jejich vchodu. To ale nechme spíš na dětech, jak si nové netradiční atrakce oblíbí.

Z obou hřišť zmizely nízké branky na malý fotbálek. „Kluci tam už fotbal nehrajou, tak jsme se rozhodli na plácek umístit něco jiného. Co funguje pro veřejnost hřiště u školy Letců RAF, můžou si jít začutat tam,“ vysvětlil šéf technických.

Dalším problémem těchto hřišť je nedokonalé oplocení. Někde chybí po celé straně. „Ohnou to i se sloupky a pak přes to chodí. Pořád to opravujeme,“ řekl jeden z pracovníků technických.