Luxusní hotel na křižovatce Fügnerovy a Tyršovy ulice naproti hřišti sokolovny chce postavit majitel pozemku, kde v současné době stojí menší domek. Proti hotelu, který má mít čtyři podlaží, stojí ovšem sousedé v čele s Václavem Řehákem, který sousedí s tímto domkem. Řehák se proti záměru postavit hotel odvolal na kraji a ten ho vrátil stavebnímu úřadu k projednání. Celá záležitost se tedy vrací na začátek.

„Vysoký hotel by vrhal na můj dům stín, výrazně by se tu zvýšil také hluk. Silnice v Tyršovce je už teď často naprosto ucpaná,“ uvedl před časem Řehák, který je i iniciátorem petice proti stavbě hotelu.

Majitel pozemku Petr Komorník je opačného názoru. „K zastínění obytných místností nedojde. A co se týká hluku, před hotelem bude parkoviště pro pět aut, zbývajících 16 parkovacích míst si chci pronajmout v sousední Proftově ulici,“ brání se Komorník s tím, že nedělá nic protiprávního a znovu bude jednat s městem o celé stavbě.

Podle vedoucí odboru výstavby Jany Netíkové došlo v lednu k rozhodnutí o změně stavby na ubytovací a stravovací zařízení. „Místo je k tomu přímo určené, obecně jsem pro to, aby se takové objekty přestavovaly,“ uvedla Netíková s tím, že před lety se rozjel podobný vášnivý dialog kolem vybudování night clubu Na Vinici, který v zástavbě funguje bez stížností.

Se záměrem postavit čtyřhvězdičkový hotel v této lokalitě se Komorník neloučí ani po sepsání petice proti výstavbě. „Dvaatřicet let jsem v Poděbradech žil a chci tu postavit typ hotelu, který tu podle mě schází,“ dodal Komorník s tím, že uvažuje o atypické fasádě s květinovými motivy, které budou zvenku přecházet do interiéru.