HOŘÁTEV - Další možnost sehnat práci mají zájemci v areálu technologického parku v Hořátvi. Uvedl to Michal Bebutov, vedoucí výroby z firmy Centec. Společnost, zabývající se vývojem a výrobou procesní, měřící a regulační techniky, zde nedávno dokončila novou halu.
Výrobní plocha 4 tisíce metrů čtverečních je vybavena především pro výrobu nerezových zařízení. Firma hledá do výroby přes desítku nových zaměstnanců. „Cílový stav pro tuto halu je patnáct až dvacet lidí. Rádi bychom ho co nejrychleji naplnili. Potřebujeme především svářeče, zámečníky, přípraváře, elektrikáře a logistiky,“ uvedla ředitelka firmy Stanislava Vaňková.
Společnost Centec dodává regulační zařízení do potravinářského, chemického, ale také farmaceutického průmyslu a medicínských oborů. „Všude tam, kde se využívá měření a regulace. Pro zajímavost dodáváme třeba zařízení pro pivovary, která jsou schopna zajistit standardní kvalitu výrobku, stupňovitost a ostatní parametry piva. Naším zákazníkem byl už i nymburský pivovar,“ doplnila ředitelka firmy.
Centec také vyráběl zařízení pro Coca Colu či měřicí zařízení pro Temelín. Firma funguje na trhu už 16 let.