Už léta nepamatuje nymburský zimní stadion takovou návštěvu. Více než 1 500 diváků zaplnilo v úterý před 18. hodinou halu a sledovalo benefiční zápas nymburských hokejistů proti týmu hvězd.

Výtěžek z utkání šel na léčbu hokejového juniora Dominika Skořepy, který je od červencové nehody upoután na vozíku. Na exhibici proti místnímu týmu dorazila řada hokejových hvězd. Například Roman Červenka, Petr Nedvěd, Martin Hamrlík, televizní expert David Pospíšil či exsparťané Michal Broš a Martin Chabada. Na trenérském postu se objevil reprezentační šéftrenér Slavomír Lener.

Pro změnu za domácí nastoupila legenda nymburského hokeje, obránce Milan Kosejk. Řízný bek s tvrdou střelou se i tentokrát během mimořádně slušně hraného zápasu dostal dvakrát na trestnou lavici. Ovšem vždy jen za hákování, když nestačil na rychlejší a mnohdy i o generaci mladší protihráče. Na trestné lavici si pak se zjizvenou, ale usměvavou tváří užíval po letech skandování svého jména místním kotlem.

Už v předprodeji byl o vstupenky mimořádný zájem. Jedněmi z hlavních pořadatelů benefice byli domácí hokejový kapitán Lukáš Král a „jeho" křídlo z prvního útoku Jan Stehlík. „Jsme opravdu rádi, že vás přišlo tolik a že jste přispěli takovou částkou. Moc děkujeme," řekl Lukáš Král do mikrofonu před závěrečnou třetinou, kdy hlavní hvězda večera, sedmnáctiletý hokejový talent z Nymburka Dominik Skořepa přebíral šeky.

Ale od začátku. Už při rozbruslení půl hodiny před úvodním bully blýskaly blesky fotoaparátů. Těžko říci, zda se ještě někdy po nymburském ledě projede taková paleta hvězd, jako právě v úterý večer. Z hvězd, které přislíbily účast, se nakonec na poslední chvíli omluvili jen gólman Adam Svoboda a hokejový „krasobruslař" Otakar Janecký.

Což mimo jiné znamenalo, že do branky reprezentačního týmu hvězd musel další nymburský gólman, Roman Matoušek, který naposledy hrál 
v podobném dresu ještě jako junior. A proti „svým", tedy nymburskému týmu, podal skvělý výkon. Jak už to v podobných zápasech bývá, příliš se nebránilo, a oba gólmani často čelili útočným nájezdům přesile soupeřových hráčů. „Nebylo to jako v běžném zápase, zapotil jsem se tak akorát," komentoval svůj výkon Matoušek.

Jaroslav Brázdil na nymburské straně si určitě bude dlouho pamatovat, kolikrát zneškodnil v nájezdu rozjetého a někdy i blafujícího Romana Červenku. I to, že v závěrečném penaltovém rozstřelu vyzrál na takového mazáka, jakým je Petr Nedvěd.

Zaplněný stadion hecovali dva moderátoři zápasu, kteří děj na ledě i mimo něj komentovali přímo od střídaček. 
A tak se v průběhu utkání diváci dozvěděli například o televizním natáčení kriminálního seriálu, ve kterém hraje David Pospíšil. Nebo o tom, zda zlínský patriot Petr Leška neuvažuje o comebacku.

První přestávku vyplnili malí hokejisté z prvních a třetích tříd. Nymburský hokejový potěr si zahrál minizápas pod vedením trenérů a vůbec nevadilo, že se kdesi zatoulal jeden z gólmanů.

Druhá přestávka pak patřila místnímu mladému krasobruslaři Danielu Mrázkovi. Před začátkem závěrečného dějství došlo na to nejdůležitější. Na ledě se objevil vozík 
s Dominikem Skořepou, evidentně dojatým z nádherné atmosféry nabitého stadionu. Nejdříve inkasoval šek s částkou, kterou dali dohromady diváci. Bylo to více než 154 tisíc korun.

Ale nezůstalo jen u tohoto daru. 100 tisíc korun věnovala Nadace Ivana Hlinky, dalších 100 tisíc pak místní Vodovody a kanalizace. 50 tisíc korun přispěl i Středočeský kraj. Další částky věnovalo Město Nymburk a sportovní oddíly včetně hokejistů z Mladé Boleslavi, za jejichž juniorský tým Dominik až do léta hrál. Nyní dělá pokroky při rehabilitaci ve známém zařízení 
v Kladrubech a věří, že přijde čas, kdy se znovu postaví na vlastní nohy.

Jen pro pořádek: zápas vyhrál tým hvězd 7:3. Ale o to tentokrát vůbec nešlo. To, že se Nymburáci dokážou semknout a pomoci, když je potřeba, je daleko důležitější zpráva.