Těžce zraněný mladík. To je výsledek nedělní večerní bitky na zimním stadionu v Nymburce. Při utkání druhé hokejové ligy mezi domácími a Kutnou Horou opilí příznivci hostí vtrhli do sektoru mezi fanoušky Nymburka a Kolína a vyprovokovali bitku. Zápas byl na několik minut přerušen a zasahovat musela záchranka.

Co se vlastně stalo? Ve 34. minutě za stavu 2:0 pro domácí asi šestice kutnohorských příznivců oběhla půl zimního stadionu až do sektoru, kde tradičně fandí nymburští příznivci.

V neděli se na zápas přijelo podívat i několik fanoušků z Kolína, kteří fandili s Nymburáky. A právě na kolínské fanoušky chuligáni z Kutné Hory vystartovali. Došlo k potyčce, při níž byl jeden z kutnohorských fanoušků vážně zraněn.

Podle dostupných informací měl zraněný mladík zapadlý jazyk, který mu vytáhli právě kolínští fandové!

Pořadatelé pak zavolali záchranku. „Mladík měl otřes mozku. Toto zranění bylo kombinováno s požitím alkoholu. Byl převezen do nymburské nemocnice, jeho zranění lze charakterizovat jako středně těžké,“ řekl šéf nymburské záchranky Pavel Zuska, který na místě shodou okolností zasahoval.

Při incidentu nezasáhli pořadatelé, ani policie. „Už tři hodiny před zápasem jsme policii upozorňovali, že se po městě motá asi dvacet opilých fanoušků. Původně jsme je na zápas ani nechtěli vpustit, nicméně se trochu zklidnili a promluvil k nim i jejich vedoucí mužstva, takže se do haly nakonec dostali,“ říká prezident nymburského hokejového klubu Tomáš Netík.

Podle jeho slov nemá poloamatérský tým na to, aby si platil speciální ochranku. „Navíc Kutná Hora je nováček a něco takového jsme ani nečekali,“ tvrdí Netík.

Incident řeší i nymburští policisté, kteří v kritickou chvíli na stadionu nebyli. „Myslím, že je to především věcí pořadatelské služby. Ale případem se dál zabýváme,“ řekl zástupce nymburského policejního ředitele Jaroslav Novák.

Svérázně se k incidentu postavil trenér hostí Tomáš Topol. „Řeknu to hnusně, ale mě to vůbec nezajímá. Jsem tu kvůli hokeji. Nás akorát to přerušení rozhodilo a myslím, že naši fanoušci si musí sáhnout do svědomí. Proč vůbec lezli na druhou stranu za těma Kolíňákama?“ nechal se slyšet trenér na internetových stránkách klubu.