V šoku je z toho trenérka Martina Kučerová. „Pořád mi to jen pomalu dochází, co se to vlastně děje. Faktem je, že světová federace pole sportu vyzvala národní organizace k nominaci na sportovce roku v kategorii dívky, chlapci, ženy a muži. V případě Česka to bylo opravdu těžké vybrat jen jednu v kategorii žen a juniorky. České výpravy ve světě bývají totiž dosti úspěšné a na našich tuzemských pódiích se to hvězdami hemží,“ řekla Deníku nymburská cvičitelka.

O to více si nominace nymburské dívky a místního studia váží. „Kája Mlejnková má v našem studiu za sebou své krásné začátky. Už při první sestavě a závodech byl vidět velký potenciál. Pak jen díky její píli, zodpovědnosti a silné vůli se již v devíti letech se svými výkony dostala do vyšší výkonnostní kategorie a postupně se propracovala až do elitní skupiny 10-17 let, kde vybojovala letos v květnu zlatou medaili. Toto prvenství ji vystřelilo na Mistrovství světa ve Švýcarsku, které se bude konat v říjnu, ale Kája naší vlast reprezentovala již vloni v Itálii,“ popisuje dosavadní kariéru mladé nymburské závodnice Martina Kučerová.

Odhalení Lavičky Václava Havla v Poděbradech.
Video, foto: U lázeňské kolonády v Poděbradech odhalili Lavičku Václava Havla

Bez zajímavosti není ani fakt, že Kája má obrovskou podporu doma v rodině. Rodiče se zřekli obýváku a Kája tak má doma svou vlastní tělocvičnu s tyčí, šálou a žebřinami. „Maminka dělá po celou dobu její přípravy nezastupitelnou asistentku trenérky, doma pilně s Kájou trénuje, jezdí s ní, kam je třeba a hlavně umí nejvíc ze všech maminek přiložit ruku k dílu,“ pochvaluje si spolupráci i Káji osobní trenérka Pavlína Ottová.

Jak už bylo řečeno, kromě Káji Mlejnkové je na nejlepší světové studio v pole sportu nominováno právě to nymburské. „Jsem pyšná na naše ratolesti, trenérky a rodičovstvo, děkuji městu Nymburk za finanční podporu našich aktivit a sportovní přípravy a díky také všem organizátorům různých akcí a soutěží, kteří nás posílají v našich výkonech výš a výš. Díky všem fanouškům a dobrovolníkům, kteří nám pomáhají,“ vzkazuje nymburská trenérka.

Zda se skutečně dostanou až na světovou nejvyšší metu, ovlivní hlasování, do kterého se může zapojit každý. 

Odkaz na hlasování pro Káju Mlejnkovou: https://ipsfpolesports.wufoo.com/forms/m4h2w6q1vz9lqz/

Odkaz na hlasování pro nymburské studio: https://ipsfpolesports.wufoo.com/forms/mm9y8p1xeisw7/