Ne všude slavili svátky u rodinného stolu v plném počtu. Minimálně ve dvou rodinách měla štědrovečerní večeře trochu hořkou příchuť.
U stolu chyběli dva muži, kteří se v posledních týdnech za záhadných okolností vypařili. Jan Vrána z Drahelic a Vratislav Vlášek, který přebýval ve Slovči. Po obou policisté zatím marně pátrají.

Ačkoliv výsledek je stejný, tedy ten, že o obou mužích jejich nejbližší v tuto chvíli nic nevědí, oba případy jsou výrazně odlišné.
Pětadvacetiletý Jan Vrána se ztratil v sobotu 28. listopadu večer. Naposledy jej viděli kamarádi v nymburském baru U Mlejna, kde kolem jedenácté zaplatil a odešel domů. Tam však od té doby nedorazil.

Policisté, rodiče a přátelé rozjeli velkou pátrací akci následující pondělí, kdy údajně bezproblémový člověk nenastoupil ani do práce. Jeho portrét visí dodneška na každém nymburském rohu.

Částečně dobré zprávy přinesly následující dny, kdy jej měli minimálně dva lidé potkat. Zejména výpověď jeho známé, která jej potkala v doprovodu blonďaté dívky u nymburského hypermarketu Albert při výjezdu na Poděbrady, šokovala nejen jeho blízké, ale i policii. Další svědectví už tak průkazná nejsou, nicméně podle dostupných informací měl být viděn i v Poděbradech a Milovicích. Co se odehrálo v hlavě Honzy, si nikdo v tuto chvíli nedokáže logicky vysvětlit. Před nedávnem se dokonce po Nymburce rozšířila fáma o jeho smrti, kterou však okamžitě pátrací tým kriminalistů vyvrátil.
Sečteno a podtrženo: byť to vypadá, že se Honza nejspíš někde skrývá, s určitostí se v tuto chvíli nedá říci vůbec nic. Rodina a přátelé tak zažívají nejhorší Vánoce ve svém životě a pomoci jim kromě policistů může jediný člověk: samotný Honza tím, že se ozve.

Případ šestačtyřicetiletého Vratislava Vláška je jiný. Muž byl trvale hlášen v Poděbradech, ale žil u Městce.

Vratislav Vlášek bydelel na chatě ve Slovči. Naposledy ho viděl kamarád z nedalekých Vinic, od kterého odcházel v sobotu 12. prosince domů do Slovče. Ani on však do svého cíle nedorazil. Policisté s hasiči uspořádali velkou pátrací akci na rozloze mezi oběma obcemi. Bohužel bez výsledku.
Muž údajně rád zašel na pivo, znát jej mohou třeba návštěvníci královéměstecké restaurace U Pařízků. Ani oni však netuší, co se oné kritické noci odehrálo a kde se může pan Vlášek nalézat.

Jakékoliv informace k oběma hledaným volejte na linku 158 nebo policejní číslo 978 878 101, případně do radakce Nymburského deníku na 724 130 825.