Začátek slavností je v sobotu v 9.45, kdy se koná pobožnost v kostele svatého Jiljí. V 10.20 vyjde průvod panovníků a v 11 hodin je v plánu v Parku Pod Hradbami přivítání současným purkmistrem. Poté už následuje hlavní průvod.

Královským městem Nymburk projde dvacet králů období středověku včetně královen a jejich potomků, za doprovodu dvorních dam, rytířů, zbrojnošů, šašků, bubeníků, hudebníků. Start je v sobotu ve 13.15 a trasa průvodu povede od Parku Pod Hradbami po nábřeží na Kostelní náměstí, Soudní ulicí na náměstí Přemyslovců, Palackého ulicí Na Rejdiště a přes Kostelní náměstí zpět do ležení pod hradbami.

Drahelickou ulice Na Tržišti a park vedle zadního vchodu u hřbitova oživí výsadba listnatých stromů ještě letos.
Video: Hasiči vysází v Nymburce desítky stromů. Ponesou jména osobností

Ve 14.15 bude následovat zdravice královně Elišce, přičemž každý král přednese zdravici a předá dar. Součástí akce je od pátku do neděle středověké ležení krále Jana Lucemburského v Parku Pod Hradbami.

Doprovodný program nabídne od pátku do neděle dobové atrakce, stánky, historický kolotoč, lukostřelbu, ražbu mincí, bojové ukázky včetně zbraní a zbroje i ukázky dobových tanců a soutěže o ceny pro diváky.