Sokolovna v Křinci zahájila svou plesovou sezonu. Kdo jiný by se o to měl postarat, než místní dobrovolní hasiči. Hasičský ples v pořadí sto třináctý roztančil sokolovnu, vyhrávala k tomu kapela Sonet z Hradce a sálem 
i předsálím se opravdu nesla veselá nálada.

Vždyť také křinečtí hasiči nejsou žádná svraštělá čela. Dokládá to jejich vtipem oplývající tombola. Víte například, co je to prdohřej, horkoměr či ptákolap? „Snažíme se vtipně pojmenovat obyčejné věci jako je polštářek, takový ten, co si nosí pánové na fotbal, teploměr nebo krmítko pro ptáky," rozklíčil záhadu zvukomalebných slov starosta křineckých dobrovolných hasičů Martin Hlinovský.

A v tombole nesmí chybět ani miniaturní pytlík cementu, zrní a čokoládová koule. Jistě si vzpomenete na kultovní film Miloše Formana, kde se z tomboly mimo jiné ztratila taková čokoládová koule.

Stěny sálu ozdobily vtipné malůvky nymburského amatérského malíře Míly Endlera. Na jednom z nich je například hasič, který ponouká malíře: „Prosím vás mistře, hodně barevně mě udělejte. 
A za mnou oheň, hodně ohně."

Podle jednoho ze starších křineckých hasičů, který pamatuje menší požár sokolovny v šedesátých letech minulého století, mají vtipné obrázky znázornit, co kdy a kde nějaký člen sboru prošvihl nebo jaký je.

„Dnes tu bohužel není, ale každý rok na tomto plese vystavujeme opravdu historický obraz koní s koňskou stříkačkou, jak uhánějí k ohni. Tipuji jeho vznik na začátek minulého století, nyní je vystaven na zámku," vysvětlil jeden z hasičů ve vycházkové uniformě.

„Kdo ji vlastní, přišel samozřejmě v takové uniformě reprezentovat místní hasiče. Přišli nás podpořit i někteří dobrovolní hasiči z Nymburka," uvedl hasič Hlinovský.

Ten se na okamžik vrátil 
k některým zásahům z loňska. „Zachraňovali jsme například muže, který spadl do septiku nebo koně, který se propadl do kanalizace."

Hasiči v Křinci, jak je prý zvykem, chodí na svůj ples týden před jeho konáním zvát. Obejdou dům po domu v Křinci a Zábrdovicích.

V současnosti je v Křincí 55 aktivních hasičů a dvě dětská družstva.