Nemohl proto chybět v sobotu na spanilé jízdě v Poděbradech, která otevírá motorkářskou sezónu. Tam ale nedorazil na nablýskaném moderním harleji, ale na veteránovi z roku 1942, který jezdil i ve 2. světové válce. Hned měl kolem sebe spoustu obdivovatelů.

„Jezdím na něm už patnáct let. Základem bylo jen torzo. Dostavěl jsem ho z dílů. Trvalo mi to 3 roky,“ vypráví motorkář, který „nakazil“ už i svého syna Jindru a bere ho s sebou.

„Poprvé jsem s touhle motorkou vyjel v roce 1995 do Plzně na 50. výročí osvobození republiky.“ Snažil se shánět pouze originální díly, prý v Holandsku to jde nejlépe, a také na něm jezdí v dobovém oblečení. A s podobnou úctou dává dohromady i dalšího harleje z roku 1932.

„V 18 letech jsem viděl film Modrá Elektra o harlejích a od té doby je to má značka. Dokonce jsem svého prvního harleje–veterána z roku 1925 tehdy přebarvil na modro, i když takovou barvu vlastně nemohl mít.“

Do svého koníčka zapojil celou rodinu. „Jezdíme i na vojenské srazy, manželka řídí jeep. Mám malé zámečnictví a celý život jsem raději než hospodě, věnoval čas železu ve své železné kuchyni,“ usmál se Jindřich Slabý.