Tak to tu podle pořadatelů ještě nebylo. Dle dostupných informací totiž
v rámci oficiálních soutěží tolik účastníků při halových závodech spřežení ještě nestartovalo.
„Vloni jsme ve třech oficiálních soutěžích zaznamenali čtyři desítky účastníků, ovšem celkový počet navýšili startující v hobby soutěžích určených pro vozataje nebo koně bez licencí. Letos tyto soutěže nakonec neproběhnou," uvedl hlavní organizátor závodů Jaroslav Jandl.

Největší radost pořadatelům udělalo 10 přihlášených čtyřspřeží. „Je to naprostá senzace a diváci tak měli opravdu úžasnou podívanou! Navíc mezi nimi nechyběl kompletní český národní tým
z loňských Světových her
v Normandii, který tvořili Jiří Nesvačil senior, Jiří Nesvačil mladší a Radek Nesvačil," konstatoval Jaroslav Jandl. Také on se postavil s koňmi Duman, Marta, Claudio a Leoš na start královské disciplíny čtyřspřeží, ve které skončil na 8. místě se ziskem 365,38 bodu. Zajímavostí byla i účast jedné vozatajky v této kategorii, Kateřiny Sklenské, která získala se svým čtyřspřežím krásné
4. místo se ziskem 319,20 bodu.

Závody v Hradištku u Sadské již několik let zaznamenávají televizní kamery. Česká televize poprvé odvysílá všechna kola zmiňovaného seriálu Jump and Drive Winter Tour. Konkrétně se bude jednat o desetiminutové reportáže. Ty budou zařazovány v novém tradičním čase – ve středu po poledních Sportovních zprávách na kanálu ČT Sport.