Největší kulturní stánek v Nymburce, Hálkovo městské divadlo, nabídne od podzimu svým divákům větší komfort. Hlavně co se týká jeviště a ozvučení.

Rekonstrukce byla naplánovaná na období letních prázdnin, kdy se v divadle nehraje. Do konce srpna mají být dokončeny všechny práce včetně úklidu. „Rekonstrukce byla záměrně zahájena začátkem prázdnin, aby nebyla ohrožena nastávající divadelní sezona. Tloušťka starých prken už byla po častém přebrušování na pováženou. Nové jeviště bezpochyby umožní lepší pohyb herců a dalších vystupujících po ploše a vůbec celkově pozvedne kvalitu divadla, na které jsme v Nymburce velmi hrdí," vysvětlil místostarosta města Pavel Fojtík.

V září, začátkem sezony 2015/2016, divadlo přivítá diváky s kompletně novou elektroinstalací a jevištěm s otočnou plochou. „Právě v divadle dochází k výměně prken, co znamenají svět. Souvisí s ní také nové zakrytí orchestřiště. Vrzající jeviště nezlepšovalo kulturní zážitek ani divákům, ani hercům a nová elektroinstalace bude pro všechny bezpečnější," říká ředitel Hálkova divadla Jaroslav Kříž.

Kompletní výměna elektroinstalace včetně hlavního rozvaděče už byla skutečně nutná, ta původní totiž fungovala od roku 1960.

Opravu hradí město jako vlastník budovy, a to částkou necelého milionu korun. Rekonstrukce jevištní plochy vyjde na 793 tisíc korun. Obě akce mají být dokončené do 
28. srpna. Následovat bude úklid, a potom už nebude nic bránit tomu, aby do divadla vkročili první diváci v sezoně 2015/2016.