Už to může vypadat jako bitva, která nemá svého vítěze. Ve čtvrtek rozlepila výběrová komise obálky s kandidáty na nového provozovatele Hálkova divadla. Do kanceláře ředitele by měl ten šťastný zasednout od ledna příštího roku. Z vybraných zájemců prý komise vybrala jednoho, koho musí ještě Rada města schválit na úterní schůzi. Až tehdy bude snad dobojováno. Zainteresovaní totiž nechtějí naplno nic říct a mlčí jako hrob.

„Ze čtyř přihlášených vypadl zájemce Jan Miller, který nesplnil podmínky výběrového řízení. Z ostatních třech jsme radě doporučili jednoho kandidáta. Ta rozhodne v úterý,“ uvedl místostarosta Miloš Petera.

Ani vedoucí odboru školství, kultury a památkové péče Jiří Černý nebyl sdílnější. „Držíme to pod pokličkou, nechceme, aby se to do schůze přetřásalo v novinách. Jsme vázáni mlčenlivostí,“ uvedl Černý.

Samotní zájemci už nehýří přílišným optimismem. „Nevím, zda mám objednávat představení na leden. Vůbec netuším, jestli se mě tento boj ještě týká,“ prohlásil současný ředitel divadla Miroslav Fišer. Ten se nyní nachází v prekérní situaci. Poté, co mu město dalo výpověď, Fišer propustil své zaměstnance. Potom vedení města Fišerovi prodloužilo smlouvu do konce roku. Je na práci v divadle v podstatě sám.

Podle zájemce Adolfa Tomana je situace kolem výběru už zdlouhavá. „Mám z toho po náladě,“ řekl Toman. Ten je zároveň člen rady, která bude hlasovat o novém řediteli. „Asi mě pošlou za dveře,“ míní Toman.