Kvůli nesplněným požadavkům výběrového řízení radní nevybrali nového nájemce Hálkova divadla. Ve čtvrtek proto radnice zveřejnila nové výběrové řízení na výpůjčku a provozování Hálkova divadla v Nymburce.

Do prvního výběrového řízení se přihlásili tři zájemci. Adolf Toman, Radim Keith a Miroslav Fišer. „Samotného mě překvapilo, že materiály obsahovaly tolik nedostatků. Jednalo se o věci ze zákona, jako třeba chybějící čestná prohlášení,“ řekl místostarosta Nymburka Miloš Petera.

Nové výběrové řízení by mělo trvat do 20. června. Radnice chce o novém provozovateli rozhodnout do konce června.

Do výběrového řízení na provozovatele se chce znovu přihlásit kandidát Radim Keith, současný zaměstnanec Městského kulturního střediska. „Ano, určitě se přihlásím znovu,“ řekl Deníku. opolupráci se souborem Hálek.

Zvonu se přihlásit do výběrového řízení má v plánu i současný provozovatel divadla Miroslav Fišer.

Naopak svou další účast v soutěži si rozmýšlí Adolf Toman. „Nejsem ještě na sto procent rozhodnutý. Přemýšlím o tom,“ řekl.

Radní se zabývali i peticí na podporu současného provozovatele divadla. Podepsalo se pod ni 176 lidí, z toho 83 Nymburáků. „Ještě jsem se s takovou peticí nesetkal, ale je těžké se k ní nějak přiklonit. Vždycky se najde skupina, která určitému člověku fandí a jiná fandí druhému,“ dodal Petera s tím, že komise, která nabídky posuzuje, je nezávislá.