Na dostavbu haly nemáme peníze! To poprvé jednoznačně před několika dny přiznal šéf místních Sokolů Josef Číhal při rozhovoru se starostkou města. Podle slov starostky tak ve městě v tuto chvíli stojí „holubí dům“ číslo 2.

Pro místní potvrdila smutnou informaci starostka Cecilie Pajkrtová. „Pan Číhal připustil, že na stavbu zatím nejsou finanční prostředky. Domnívala jsem se, že po jedné zkušenosti s domem na náměstí už žádný další „holubí dům“ nebudeme muset řešit. Bohužel,“ řekla Pajkrtová.

Kriticky vidí přístup Sokolů k celému projektu místní obyvatel a zastupitel Pavel Kolář. „Pouze tím zastavěli zelenou plochu, kam si mohly děti chodit hrát. Kdyby se rozumně dohodli s městem a školou, nemuselo k ničemu takovému dojít,“ zlobí se Kolář.

Pokud Sokolové v nejbližších měsících peníze na dostavbu skutečně neseženou, bude se do věci muset vložit radnice. Ta ale o možném řešení chce jednat až poté, co bude dokončena z jejího pohledu v tuto chvíli nejdůležitější investice, a to je přístavba školy, kde bude mimo jiné také tělocvična. Akce by měla být dokončena do konce října, do konce roku pak má začít sloužit školákům.

Město se tedy řešením ohledně dostavby haly bude zabývat zřejmě na podzim. „Samozřejmě to musí projednat zastupitelstvo, nemůže to být rozhodnutí jednotlivce,“ připomněla starostka.

Ještě před několika týdny zazníval ohledně možné dostavby haly Sokoly v letošním roce mírný optimismus z úst zastupitele a exposlance Václava Franka. Právě on zajistil státní dotaci na stavbu haly v roce 2006. „Peníze na dostavbu by snad měly být. Je hlavním cílem dostavět halu letos,“ řekl v květnu Frank. Jeho naděje se však pravděpodobně nenaplní.