„Město pronajímá Středočeskému kraji budovu, která evidentně nesplňuje hygienické podmínky a já řídím školu, která je nesplňuje. V budově je 60 kabinek pro chlapce a 60 pro dívky. Studuje tu ale 600 studentů,“ uvedl na zasedání zastupitelstva ředitel gymnázia Jiří Kuhn.

V loňském roce se začalo pracovat na projektové dokumentaci přístavby gymnázia, kde se vybudují toalety pro dívky. Letos se s pokračováním projektu nepočítá. „Vezměme peníze z projektové dokumentace na aquapark, na kterou je v rozpočtu počítáno s 2,5 miliony korunami,“ navrhlzastupitel Pavel Fojtík.

Starosta Ladislav Kutík s jeho návrhem však nesouhlasí. „Já bych to nedoporučoval. Na gymnáziu se investovalo několik milionů do vduchotechniky na šatnách. Tak zněl požadavek hygieny, i když tam studenti nejsou, jen krátce během dne,“ řekl Kutík s tím, že by si přístavba na záchody vyžádala přes 10 milionů korun. „To je příliš velká daň za to, aby se dívky mohly vyčůrat bez fronty,“ doplnil Kutík.

Proti tomuto tvrzení se ohradil ředitel Kuhn. „Já bych to nezpochybňoval, situace se musí řešit, škola může dostat pokutu,“ dodal.

Nedostatek kabin pro dívky vězí v historii budovy. Ta byla v roce 1907 kolaudována jako chlapecká škola.