Konflikt mezi ním a bývalou družkou ohledně plnění dohody v rámci výchovy čtyřletého syna gradoval několik měsíců. Neshody se projevovaly hádkami při předávání syna a vygradovaly fyzickým konfliktem, kdy muž expartnerku fyzicky napadl. „V podobných situacích je běžné, že jeden z partnerů přijde do terapie s cílem, aby dělal něco jinak ten druhý. Petr se cítil zahnaný do kouta a měl pocit, že ztrácí na výchovu syna vliv. Důležitý pro začátek terapie je fakt, že panu Petrovi současná situace nevyhovuje a uvědomuje si nepřiměřenost svého jednání,“ říká psycholog projektu Lukáš Verner.

Během terapie podporuje to, co mezi expartnery fungovalo před eskalací konfliktu například pevné časy předávání, schopnost informovat se navzájem o základních věcech. „Například zdravotním stavu syna a podobně. Důležitá je i změna náhledu na situaci,“ doplňuje psycholog.

Pan Petr se postupem času přestal soustředit na „konflikt“ s bývalou partnerkou a středem zájmu se stalo smysluplné využití času stráveného se synem. V současné době probíhá soud o svěření dítěte do péče jednoho z rodičů. Dohoda mezi expartnery nyní celkem funguje, ale oba to chtějí mít potvrzené soudně.