Soutěž je určena všem, kteří občas fotí zajímavá zákoutí města. Podmínky soutěže přiblížil mluvčí radnice Petr Černohous. „Soutěž je určena pro fyzické osoby, které se přihlásí do soutěže prostřednictvím webového formuláře a vyplní veškeré požadované údaje. Přihlášena fotografie musí být pořízena v Nymburce a musí se jednat o exteriérovou fotografii, případně o interiérovou fotografii s motivem, který se jasně pojí s městem Nymburk,“ vysvětluje Černohous.

Vložit může každý po 4 záběrech ke každému ročnímu období. „Je třeba přidat krátký popisek a mít na paměti, že výsledný formát fotografie bude čtvercový. Příjem záběrů končí 15. září,“ doplnil Černohous.

Ilustrační foto.
Hygienici kontrolovali tábory i zmrzlinové stánky

Soutěžní porota následně vybere 54 fotografií, které budou použity v kalendáři pro rok 2020. Kalendář bude v prodeji v Turistickém informačním centru. Autoři publikovaných fotografií získají kalendář zdarma, a navíc se mohou těšit na odměnu v podobě publikace Nymburk – Královské město na Labi.

K účasti vyzývá i místostarostka Stanislava Tichá. „Existuje spousta krásných fotografií města, které někdy zůstanou zapomenuty ve foťáku. My chceme takové fotografie probudit a dát Nymburákům možnost spolupodílet se na vydání kalendáře pro příští rok. Dotazy mohou zájemci směřovat na e-mail kalendar2020@meu-nbk.cz,“ uvedla Tichá.

V docích se ukrýval muž, který uvažoval o sebevraždě.
Muž se chtěl zabít v docích, byl včas objeven
Nehoda ze 7.1. 2012
Kraj chce vyřešit nebezpečný úsek z Jiřic do Benátek nad Jizerou