„V některých případech jsme zavíraly obě oči, ale většina z nich zvládla vstup do školy krásně,“ usmívala se třídní učitelka Hana Nedbalová.

Kromě vysvědčení dostali prvňáci ze sídlištní školy také pochvalné listy. „Ty jsou za jejich aktivity, jako chození na kroužky. Například do tanečního kroužku nebo na keramiku. Pak tu máme také velkou skupinu sběratelů pomerančové kůry, za což také dostali pochvalný list,“ vysvětlila Hana Nedbalová, proč si děti ponesou domů více dokumentů, ze něž určitě nedostanou žádný trest. Naopak.

Základní škola Letců R.A.F. v Nymburce.
Základní školy v Nymburce i Poděbradech čekají dostavby. Aby se vešlo víc žáků

Co školáci za vysvědčení očekávají? „Půjdeme všichni do pizzerie,“ těší se usměvavá dívka. „Pojedeme za dědečkem a ten mi za něj dá nějaké peníze. A za ty si koupím Lego,“ má jasno jeden z chlapců. Lego je patrně stále v kurzu, protože jedna z jeho spolužaček jmenuje stavebnici. „Já dostanu králíka z Lega s pohyblivou hlavou,“ těší se holčička z první lavice.

Někteří pak odměnu za vysvědčení spojí s výlety. V pátek totiž mají pololetní prázdniny, na které od pondělí naváží ty jarní. Celkem je tak čeká deset dnů volna.