Děj pohádek O Kerýskovi je umístěn do Kerského lesa a čtenáři pohádek mohou poznat některé reálie okolí. „Do Kerska nás přivála první covidová vlna a už jsme tady zůstali,“ vysvětluje Petra Hátlová, proč se děj příběhů odehrává právě v Kersku.

Hlavními hrdiny pohádek je dubový panáček Kerýsek, srnka Amálka, pan hajný a jeho smečka psů. Zajímavostí pohádek je, že smečka psů pana hajného skutečně žije a je jí možné v Kerském lese potkat. „Jednou jsem tak šla se psy a najednou se mi v hlavě začal líhnout první díl Kerýska. Přišli jsme domů a začala jsem psát. Pravda je, že všichni psi pana hajného prošli mým životem a čtyři ke mně stále patří,“ dodává autorka.

Řidič pravděpodobně nezvládl zatáčku s uklouzaným sněhem a hned za ní sjel vpravo mimo silnici, kde se převrátil na bok. Z návěsu se na pole vysypaly metráky bílé řepy.
Podívejte se: Kamion nezvládl sníh na silnici, převrátil se a vysypal řepu

Knížku do ateliéru Kuba přijeli pokřtít Marek Ždánský a Petr Fejk, se kterými se autorka pohádek zná z dob, kdy oba kmotři působili v pražské zoo. Písněmi křest provázel zpěvák a pedagog Tomáš Neumann. Celá akce byla laděna do adventu, zahrada ateliéru Kuba byla osvícena svíčkami, pil se punč a svařené víno a kdo měl chuť, tak si mohl vzít vánoční cukroví.